Historicky nejúspěšnější závodníci
Muži
Pořadí
Jméno
Země
Body
MS
SP
SP celk.
OH
Body
Úč.
Body
Úč.
Body
Úč.
Body
Úč.
1 Schubert Jakob AUT 1122 268 13 568 144 261 28 25 1
2 Ondra Adam CZE 969 364 15 372 61 228 17 5 1
3 Fischhuber Kilian AUT 839 92 10 450 106 297 23
4 Julian Puigblanque Ramón ESP 789 144 10 456 129 189 18
5 Legrand François FRA 667 164 7 275 54 228 13
6 Vaitsekhovskii Evgenii RUS 613 76 6 330 72 207 14
7 Sinitcyn Sergei RUS 592 56 6 290 71 246 14
8 Mrázek Tomáš CZE 586 148 8 303 80 135 15
9 Sharafutdinov Dmitrii RUS 561 152 10 268 80 141 24
10 Chabot Alexandre FRA 531 44 5 325 55 162 10
11 Zhong Qixin CHN 521 204 11 227 57 90 15
12 Usobiaga Lakunza Patxi ESP 512 144 7 236 65 132 9
13 Narasaki Tomoa JPN 498 148 10 212 67 123 15 15 1
14 Kokorin Stanislav RUS 473 108 7 218 69 147 12
15 McColl Sean CAN 451 72 23 292 166 87 34 1
16 Meyer Jérôme FRA 435 40 3 218 51 177 12
17 Boldyrev Danyil UKR 412 128 9 170 44 114 10
18 Amma Sachi JPN 409 32 5 263 63 114 15
19 Petit François FRA 406 80 6 170 60 156 15
20 Oleksy Tomasz POL 395 108 14 170 94 117 28
21 Hirayama Yuji JPN 377 96 8 167 47 114 15
22 Verhoeven Jorg NED 362 36 14 245 122 81 24
23 Hroza Libor CZE 358 40 7 210 68 108 14
24 Gelmanov Rustam RUS 357 72 7 183 78 102 15
25 Styenkovyy Maksym UKR 307 136 7 96 33 75 13
26 Desgranges Romain FRA 301 12 9 193 122 96 18
27 Peshekhonov Alexander RUS 296 20 3 162 38 114 9
28 Alipourshenazandifar Reza IRI 271 104 5 125 34 42 8
29 Skofic Domen SLO 266 32 13 159 91 75 17
30 Ghisolfi Stefano ITA 263 4 13 160 104 99 18
31 Crespi Flavio ITA 261 4 6 176 70 81 11
31 Mawem Bassa FRA 261 44 9 124 46 93 9 1
33 Core Christian ITA 257 68 7 99 72 90 18
33 Dzienski Marcin POL 257 56 11 120 63 81 10
35 Rakhmetov Salavat RUS 252 48 12 144 64 60 22
36 Chon Jongwon KOR 250 32 10 128 59 90 11 1
37 Fujii Kokoro JPN 249 68 10 118 83 63 16
38 Du Lac Daniel FRA 237 20 5 121 48 96 12
39 Lachat Cédric SUI 235 60 17 157 72 18 23
40 Netsvetaev-Dolgalev Vladimir RUS 233 100 5 55 12 78 6
41 Pouvreau Gérome FRA 231 68 6 103 60 60 13
42 Hojer Jan GER 225 28 17 134 97 63 20 1
43 Petit Arnaud FRA 213 44 3 88 37 81 10
44 Lama David AUT 208 20 3 140 41 48 9
45 Glairon Mondet Guillaume FRA 181 24 5 112 69 45 14
46 Kryvosheytsev Yevgen UKR 168 80 13 43 55 45 21
46 Vedenmeer Andrey UKR 168 60 10 36 24 72 7
48 Lombard François FRA 165 8 3 85 29 72 7
49 Deulin Vladislav RUS 162 8 3 94 30 60 8
50 Brenna Cristian ITA 156 8 4 82 63 66 17
51 Andrada Jimenez Daniel ESP 155 52 7 73 38 30 13
52 Kazbekov Serik UKR 151 48 12 61 60 42 21
53 Ogata Yoshiyuki JPN 145 7 94 58 51 10
54 Timofeev Dmitrii RUS 141 20 6 94 35 27 9
54 Zakharov Vladimir UKR 141 80 4 22 17 39 5
56 Kruder Jernej SLO 135 32 13 67 106 36 16
57 Rubtsov Alexey RUS 132 48 4 63 31 21 8
58 Supper Gautier FRA 128 20 3 75 59 33 10
59 Soubbotine Iakov RUS 123 8 5 61 27 54 7
60 Ovchinnikov Evgeny RUS 121 8 10 98 60 15 20
61 Calibani Mauro ITA 118 60 4 31 22 27 9
62 Abdrakhmanov Sergey RUS 115 12 3 61 23 42 5
63 Fossali Ludovico ITA 114 48 8 51 51 15 8 1
64 Julien Stephane FRA 113 12 6 65 74 36 16
65 Ginés López Alberto ESP 111 3 27 24 24 3 60 1
65 Escobar Manuel VEN 111 40 9 47 27 24 7
67 Tribout Jean-Baptiste FRA 106 16 4 48 27 42 7
68 Chaoulsky Alexandre RUS 102 12 3 54 16 36 6
69 Swirk Lukasz POL 100 4 5 54 40 42 11
70 Megos Alexander GER 96 52 6 41 41 3 12 1
71 Leonardo Veddriq INA 94 58 10 36 2
72 Gadeev Alexei RUS 88 28 3 39 14 21 5
73 Bailey Sean USA 87 6 54 51 33 9
74 Sugimoto Rei JPN 86 4 7 64 57 18 14
74 Sharma Chris USA 86 32 1 48 10 6 7
74 Shikov Aleksandr RUS 86 20 7 57 41 9 8
77 Pons Pedro ESP 85 2 49 23 36 8
77 Chevieux Elie SUI 85 28 4 42 35 15 7
79 Moroni Gabriele ITA 84 8 57 57 27 14
79 Harada Kai JPN 84 48 6 27 45 9 9 1
81 Zardini Luca ITA 83 7 50 90 33 19
82 Hori Tsukuru JPN 81 8 7 49 67 24 12
82 Lagni Bernardino ITA 81 48 3 24 37 9 10
84 Romain Manuel FRA 78 8 5 58 54 12 9
85 Stráník Martin CZE 75 44 13 28 60 3 17
85 Auclair François FRA 75 1 54 35 21 7
87 Petrenko Maksym UKR 74 20 7 42 41 12 9
88 Florine Hans USA 72 72 6 3 1
89 Rubtsov Aleksei RUS 71 3 47 18 24 3
90 Coleman Nathaniel USA 68 7 19 35 9 9 40 1
90 Gontaryk Yaroslav UKR 68 8 3 36 18 24 5
92 Min Hyunbin KOR 67 4 5 48 50 15 9
93 Baranov Vladislav RUS 62 2 26 14 36 6
94 Kosterin Alexander RUS 60 4 2 38 21 18 6
94 Jaelolo Aspar INA 60 4 57 28 3 7
96 Becan Klemen SLO 59 14 53 109 6 22
96 Katibin Kiromal INA 59 35 5 24 1
98 Cornu Manuel FRA 58 40 10 18 45 8
99 Rakhmetov Kairat KAZ 57 36 7 6 21 15 7
100 Potocar Luka SLO 55 32 5 14 22 9 3



Ženy
Pořadí
Jméno
Země
Body
MS
SP
SP celk.
OH
Body
Úč.
Body
Úč.
Body
Úč.
Body
Úč.
1 Noguchi Akiyo JPN 1176 184 18 640 149 327 33 25 1
2 Garnbret Janja SLO 1070 224 7 525 67 261 14 60 1
3 Kim Jain KOR 1051 184 19 603 131 264 28
4 Sarkany Muriel BEL 945 200 10 466 95 279 20
5 Levet Sandrine FRA 863 104 8 477 83 282 18
6 Eiter Angela AUT 845 200 7 465 76 180 13
7 Stöhr Anna AUT 828 152 8 448 79 228 16
8 Markovic Mina SLO 812 68 15 513 147 231 23
9 Sansoz Liv FRA 557 136 5 238 34 183 10
10 Erbesfield Robyn USA 540 148 4 233 26 159 5
11 Jaubert Anouck FRA 531 52 10 306 71 168 12 5 1
12 Kaplina Iuliia RUS 512 84 6 290 52 138 9 1
13 Ryepko Olena UKR 509 176 8 204 46 129 14
14 Vidmar Maja SLO 491 48 9 320 94 123 17
15 Coxsey Shauna GBR 469 32 5 293 56 144 12 1
16 Ropek Edyta POL 467 92 12 225 99 150 21
17 Krasavina Mariia RUS 459 80 6 235 53 144 10
18 Bibik Olga RUS 420 108 15 180 79 132 27
19 Ruyga Tatiana RUS 400 128 8 149 34 123 11
20 Yurina Valentina RUS 389 72 5 185 49 132 11
21 Nonaka Miho JPN 382 48 8 198 66 96 16 40 1
22 Stenkovaya Anna RUS 370 20 5 209 45 141 13
23 Ernst Johanna AUT 338 80 3 168 33 90 7
24 Gros Natalija SLO 321 11 228 92 93 16
25 Zakharova Olga UKR 316 68 5 101 28 147 12
26 Abramchuk Yulia RUS 304 92 8 137 60 75 16
26 Pilz Jessica AUT 304 84 10 166 73 54 16 1
28 Gaidamakina Alina RUS 292 52 3 147 32 93 8
29 Good Susi SUI 277 96 2 124 17 57 3
30 Cufar Martina SLO 273 52 7 152 72 69 20
31 Grossman Natalia USA 272 80 5 132 23 60 3
32 Patissier Isabelle FRA 267 52 2 131 18 84 4
33 Levochkina Yuliya RUS 261 52 4 131 34 78 8
34 Verhoeven Anak BEL 260 40 5 163 42 57 8
35 Rudzinska Aleksandra POL 238 80 6 122 35 36 8
36 Ciavaldini Caroline FRA 228 16 5 155 70 57 10
37 Bodet Stéphanie FRA 220 8 4 116 31 96 9
38 Shalagina Olga UKR 204 92 12 88 46 24 17
39 Puccio Alex USA 196 32 6 125 37 39 11
40 Choumilova Elena RUS 194 3 116 40 78 15
41 Wurm Juliane GER 192 68 7 97 61 27 13
42 Danion Juliette FRA 189 16 3 101 32 72 7
43 Guyon Laurence FRA 185 68 4 69 20 48 5
44 Tsyganova Anna RUS 182 80 8 75 63 27 17
45 Perlova Nataliya UKR 181 72 12 43 60 66 23
46 Seo Chaehyun KOR 177 60 5 81 16 36 2 1
47 Röck Magdalena AUT 170 40 4 97 54 33 9
48 Motteau Myriam FRA 165 48 2 60 21 57 7
49 Oda Momoka JPN 150 12 3 114 51 24 11
50 Miroslaw Aleksandra POL 146 68 4 48 4 15 2 15 1
51 Alekseeva Kseniia RUS 138 4 7 92 37 42 14
52 Piszczek Renata POL 135 52 11 32 46 51 19
53 Piratinskaya Mayya RUS 134 56 5 39 36 39 15
54 He Cuilian CHN 130 60 5 58 36 12 11
55 Ovtchinnikova Elena USA 129 24 6 60 37 45 14
55 Tuzhylina Svitlana UKR 129 8 5 73 24 48 7
57 Susanti Rahayu Aries INA 120 81 22 39 3
58 Buczek Klaudia POL 119 40 4 55 56 24 10
59 Le Neve Melissa FRA 118 8 5 83 56 27 12
60 Podgorbounskikh Zosia RUS 114 12 3 54 26 48 12
61 Raybaud Nanette FRA 106 24 2 58 21 24 4
62 Song Yiling CHN 103 12 4 55 23 36 4 1
62 Klingler Petra SUI 103 52 17 33 74 18 19 1
64 Janicot Hélene FRA 99 12 5 66 63 21 11
65 Gibert Fanny FRA 97 7 64 65 33 13
66 Eyer Alexandra SUI 95 8 14 63 92 24 22
67 Graftiaux Chloé BEL 94 7 67 52 27 12
68 Ostapenko Alena UKR 93 8 8 37 67 48 20
69 Hendrawati Agung Ethi INA 89 3 47 14 42 8
70 Saurwein Katharina AUT 87 4 10 68 119 15 25
70 Durif Charlotte FRA 87 8 10 67 74 12 16
70 Richer Natalie FRA 87 4 4 41 33 42 8
73 Gejo Stasa SRB 82 40 6 33 38 9 8
74 Dorsimond Isabelle BEL 81 80 4 1 10 3
75 Uhden Marietta GER 78 40 9 38 46 16
76 Kobayashi Yuka JPN 76 24 7 46 89 6 18
76 Raboutou Brooke USA 76 16 8 41 31 9 10 10 1
78 Iakovleva Olga RUS 75 40 6 20 26 15 10
79 Rogora Laura ITA 74 20 5 39 43 15 7 1
79 He Cuifang CHN 74 44 4 30 16 9
81 Hill Lynn USA 72 8 1 49 10 15 2
82 Minoret Chloé FRA 71 20 4 42 50 9 14
83 Lavarda Jenny ITA 69 20 18 46 155 3 33
84 Pouget Emilie FRA 68 32 2 30 18 6 5
85 Theroux Corinne FRA 67 8 3 35 29 24 9
85 Li Chunhua CHN 67 28 6 30 32 9 19
87 Kalucka Natalia POL 66 48 7 12 22 6 3
88 Hunt Emma USA 65 1 29 6 36 2
88 Inozemtseva Yulia RUS 65 32 6 24 30 9 10
90 Sutkina Svetlana RUS 60 20 4 31 17 9 10
90 Brozek Anna POL 60 32 9 22 46 6 8
90 Kotasová-Kostruhová Věra CZE 60 24 3 21 30 15 10
93 Novikova Natalia RUS 59 20 4 21 21 18 10
93 Schöpf Bettina AUT 59 12 5 35 53 12 13
95 Mascarenas Megan USA 58 12 1 40 13 6 5
96 Chudziak Patrycja POL 55 8 9 23 40 24 8
96 Johnson Alex USA 55 7 46 33 9 9
98 Avezou Cecile FRA 53 12 8 32 65 9 17
98 Chereshneva Venera RUS 53 32 13 18 38 3 16
100 Posch Katharina AUT 52 8 6 35 79 9 17
100 Abgrall Emilie FRA 52 1 37 23 15 7



Všichni
Pořadí
Jméno
Sex
Země
Body
MS
SP
SP celk.
OH
Body
Úč.
Body
Úč.
Body
Úč.
Body
Úč.
1 Noguchi Akiyo F JPN 1176 184 18 640 149 327 33 25 1
2 Schubert Jakob M AUT 1122 268 13 568 144 261 28 25 1
3 Garnbret Janja F SLO 1070 224 7 525 67 261 14 60 1
4 Kim Jain F KOR 1051 184 19 603 131 264 28
5 Ondra Adam M CZE 969 364 15 372 61 228 17 5 1
6 Sarkany Muriel F BEL 945 200 10 466 95 279 20
7 Levet Sandrine F FRA 863 104 8 477 83 282 18
8 Eiter Angela F AUT 845 200 7 465 76 180 13
9 Fischhuber Kilian M AUT 839 92 10 450 106 297 23
10 Stöhr Anna F AUT 828 152 8 448 79 228 16
11 Markovic Mina F SLO 812 68 15 513 147 231 23
12 Julian Puigblanque Ramón M ESP 789 144 10 456 129 189 18
13 Legrand François M FRA 667 164 7 275 54 228 13
14 Vaitsekhovskii Evgenii M RUS 613 76 6 330 72 207 14
15 Sinitcyn Sergei M RUS 592 56 6 290 71 246 14
16 Mrázek Tomáš M CZE 586 148 8 303 80 135 15
17 Sharafutdinov Dmitrii M RUS 561 152 10 268 80 141 24
18 Sansoz Liv F FRA 557 136 5 238 34 183 10
19 Erbesfield Robyn F USA 540 148 4 233 26 159 5
20 Jaubert Anouck F FRA 531 52 10 306 71 168 12 5 1
20 Chabot Alexandre M FRA 531 44 5 325 55 162 10
22 Zhong Qixin M CHN 521 204 11 227 57 90 15
23 Usobiaga Lakunza Patxi M ESP 512 144 7 236 65 132 9
23 Kaplina Iuliia F RUS 512 84 6 290 52 138 9 1
25 Ryepko Olena F UKR 509 176 8 204 46 129 14
26 Narasaki Tomoa M JPN 498 148 10 212 67 123 15 15 1
27 Vidmar Maja F SLO 491 48 9 320 94 123 17
28 Kokorin Stanislav M RUS 473 108 7 218 69 147 12
29 Coxsey Shauna F GBR 469 32 5 293 56 144 12 1
30 Ropek Edyta F POL 467 92 12 225 99 150 21
31 Krasavina Mariia F RUS 459 80 6 235 53 144 10
32 McColl Sean M CAN 451 72 23 292 166 87 34 1
33 Meyer Jérôme M FRA 435 40 3 218 51 177 12
34 Bibik Olga F RUS 420 108 15 180 79 132 27
35 Boldyrev Danyil M UKR 412 128 9 170 44 114 10
36 Amma Sachi M JPN 409 32 5 263 63 114 15
37 Petit François M FRA 406 80 6 170 60 156 15
38 Ruyga Tatiana F RUS 400 128 8 149 34 123 11
39 Oleksy Tomasz M POL 395 108 14 170 94 117 28
40 Yurina Valentina F RUS 389 72 5 185 49 132 11
41 Nonaka Miho F JPN 382 48 8 198 66 96 16 40 1
42 Hirayama Yuji M JPN 377 96 8 167 47 114 15
43 Stenkovaya Anna F RUS 370 20 5 209 45 141 13
44 Verhoeven Jorg M NED 362 36 14 245 122 81 24
45 Hroza Libor M CZE 358 40 7 210 68 108 14
46 Gelmanov Rustam M RUS 357 72 7 183 78 102 15
47 Ernst Johanna F AUT 338 80 3 168 33 90 7
48 Gros Natalija F SLO 321 11 228 92 93 16
49 Zakharova Olga F UKR 316 68 5 101 28 147 12
50 Styenkovyy Maksym M UKR 307 136 7 96 33 75 13
51 Abramchuk Yulia F RUS 304 92 8 137 60 75 16
51 Pilz Jessica F AUT 304 84 10 166 73 54 16 1
53 Desgranges Romain M FRA 301 12 9 193 122 96 18
54 Peshekhonov Alexander M RUS 296 20 3 162 38 114 9
55 Gaidamakina Alina F RUS 292 52 3 147 32 93 8
56 Good Susi F SUI 277 96 2 124 17 57 3
57 Cufar Martina F SLO 273 52 7 152 72 69 20
58 Grossman Natalia F USA 272 80 5 132 23 60 3
59 Alipourshenazandifar Reza M IRI 271 104 5 125 34 42 8
60 Patissier Isabelle F FRA 267 52 2 131 18 84 4
61 Skofic Domen M SLO 266 32 13 159 91 75 17
62 Ghisolfi Stefano M ITA 263 4 13 160 104 99 18
63 Levochkina Yuliya F RUS 261 52 4 131 34 78 8
63 Crespi Flavio M ITA 261 4 6 176 70 81 11
63 Mawem Bassa M FRA 261 44 9 124 46 93 9 1
66 Verhoeven Anak F BEL 260 40 5 163 42 57 8
67 Dzienski Marcin M POL 257 56 11 120 63 81 10
67 Core Christian M ITA 257 68 7 99 72 90 18
69 Rakhmetov Salavat M RUS 252 48 12 144 64 60 22
70 Chon Jongwon M KOR 250 32 10 128 59 90 11 1
71 Fujii Kokoro M JPN 249 68 10 118 83 63 16
72 Rudzinska Aleksandra F POL 238 80 6 122 35 36 8
73 Du Lac Daniel M FRA 237 20 5 121 48 96 12
74 Lachat Cédric M SUI 235 60 17 157 72 18 23
75 Netsvetaev-Dolgalev Vladimir M RUS 233 100 5 55 12 78 6
76 Pouvreau Gérome M FRA 231 68 6 103 60 60 13
77 Ciavaldini Caroline F FRA 228 16 5 155 70 57 10
78 Hojer Jan M GER 225 28 17 134 97 63 20 1
79 Bodet Stéphanie F FRA 220 8 4 116 31 96 9
80 Petit Arnaud M FRA 213 44 3 88 37 81 10
81 Lama David M AUT 208 20 3 140 41 48 9
82 Shalagina Olga F UKR 204 92 12 88 46 24 17
83 Puccio Alex F USA 196 32 6 125 37 39 11
84 Choumilova Elena F RUS 194 3 116 40 78 15
85 Wurm Juliane F GER 192 68 7 97 61 27 13
86 Danion Juliette F FRA 189 16 3 101 32 72 7
87 Guyon Laurence F FRA 185 68 4 69 20 48 5
88 Tsyganova Anna F RUS 182 80 8 75 63 27 17
89 Perlova Nataliya F UKR 181 72 12 43 60 66 23
89 Glairon Mondet Guillaume M FRA 181 24 5 112 69 45 14
91 Seo Chaehyun F KOR 177 60 5 81 16 36 2 1
92 Röck Magdalena F AUT 170 40 4 97 54 33 9
93 Kryvosheytsev Yevgen M UKR 168 80 13 43 55 45 21
93 Vedenmeer Andrey M UKR 168 60 10 36 24 72 7
95 Lombard François M FRA 165 8 3 85 29 72 7
95 Motteau Myriam F FRA 165 48 2 60 21 57 7
97 Deulin Vladislav M RUS 162 8 3 94 30 60 8
98 Brenna Cristian M ITA 156 8 4 82 63 66 17
99 Andrada Jimenez Daniel M ESP 155 52 7 73 38 30 13
100 Kazbekov Serik M UKR 151 48 12 61 60 42 21



Objektivní kritéria pro celkovou úspěšnost v lezeckých soutěžích neexistují. Nikdo neví, jestli je víc např. 3. místo na ME nebo dvě 2. místa na SP. Výše uvedené tabulky proto budou vždy spíše orientačním přehledem.

započítávají se jen výsledky do 6. místa na Mistrovství světa, Olympijských hrách, v jednotlivých závodech i celkových výsledcích Světových pohárů.
všechny disciplíny mají stejnou váhu, byť obtížnost je královská a rychlost druhořadá
kombinace se započítává pouze na Olympijských hrách, jde o umělou disciplínu vytvořenou pro tuto akci.


Bodování 1. 2. 3. 4. 5. 6.
OH
60
40
25
15
10
5
MS
48
32
20
12
8
4
SP celk.
36
24
15
9
6
3
ME
24
16
10
6
4
2
SP
12
8
5
3
2
1