Výstupy na Wildspitze (3768 m)
1. Od chaty Breslauer přes sedlo Mitterkarjoch Obtížnost:   PD 

Od chaty Breslauer se vydáme na SZ po vyšlapané cestě šutroviskem k sedlu Mitterkarjoch. Pod sedlem kameny přejdou v ledovec, který postupně tuhne ve slušné strmisko a mačky jsou zde nezbytností. V serpentinách dojdeme žlabem až k místu, kde začínají skály a odkud je vedená ferata až na sedlo. Vede levou částí a není obtížná. Ze sedla pokračujeme obchvatem po ledovci Taschach až k JZ hřebeni pod jižní vrchol. Hřeben je v létě kamenitý, v zimě z větší části pod sněhem. Pod vrcholem je jedna tužší skalka, ale ne nějak zásadně.
Výstup trvá od chaty asi 4 hod.

Sestoupit můžeme buď stejnou cestou nebo přejdeme po tenkém vysněženém hřebínku na severní vrchol. Z něj buď přímo po hřebeni nebo menším obchvatem sestoupíme opět na ledovec Taschach a vydáme se směrem na východ k vrcholku označenému jako kóta 3552. Z něj sestoupíme na ledovec Rofenkar a vyhýbajíce se trhlinám dojdeme zpět k chatě Breslauer.

Podrobnější popis z vlastní zkušenosti zde.

2. Od chaty Braunschweiger z údolí Pitztal Obtížnost:   PD 

Od chaty se vydáme na jih po vyšlapané cestě. Podél lanovky dojdeme přes ledovec Mittelberg na sedlo Mittelbergjoch. Z něj sestoupíme na ledovec Taschach a pokračujíce přes něj stále na jih se napojíme na předchozí trasu vedoucí pod JZ hřeben.
Výstup trvá z chaty asi 6,5 hod. Často se chodí na skialpech.

3. Od chaty Taschachhaus Obtížnost:   PD 

Od chaty jdeme na jih a dále východním obchvatem přes ledovec Taschach se napojíme na předchozí trasu.
Výstup od chaty trvá asi 4,5 hod.
1. Trasa výstupu od chaty Breslauer2. Dvě varianty výstupu do sedla Mitterkarjoch3. Na feratě4. Pokračování výstupu ze sedla Mitterkarjoch po ledovci Taschach5. JZ hřeben na jižní vrchol ...6. ... a totéž v létě7. Trasa od chaty Braunschweiger na sedlo Mitterbergjoch8. Výstupy po ledovci Taschach9. Trasa od chaty TaschachhausAlpy    Ötztalské Alpy    Wildspitze