Stránky pro závišláky
Hele ty tam,
ty co z posledních sil bliješ do kanálu
přijď večír k nám,
můžeš moji čubku prznit do análu
II Závišova, verš 3/6
Záviš bývá zařazován mezi folkaře, ale s různými Žalman Lohonka má společného snad jedině to, že taky drží kytaru a zpívá. Daleko lepší je libozvučné slovíčko pornofolk, ale ani to není úplně ono. Těžiště jeho songů sice tvoří všelijaké jebačky, ale zároveň nenápadně nakousává spoustu dalších témat - samota, stáří atd.
Takže, stejně jako pro Cimrmana, i pro Záviše jsou všechny škatulky těsné.

Na Závišových koncertech se často ozývá skandování 'Záviš na Hrad!' Většina průměrného voličstva ovšem tento požadavek zarputile odmítá s poukazem, že Záviš je prase. My se ale musíme ptát, jaký je potom rozdíl mezi ním a Jiřím Paroubkem? Odpověď je nabíledni: Záviš nemá na tváři ohyzdnou bradavici. Tudíž je pro vysoké vládní posty zcela způsobilý a na zasedání mezi všelikými Tlustými individui naprosto vyhovující.
Jakou popularitu by si mezi prostým lidem získala jeho parlamentní vystoupení netřeba se dohadovat. Už jeho vpravdě monarchistický zjev za řečnickým pultíkem, zpoza kterého některým poslancům jenom zpocená pleš vyčuhuje, by způsobil pozdvižení.
Bohužel samotný Mistr jakoukoliv kandidaturu sveřepě odmítá s tím, že se spodinou lidské společnosti trávit čas už nemá zapotřebí a raději mezi pobudy do hospody si zajde.

Nikam se necpu, nikam nekandiduji, a to je dobré
rád se vychloubám a naparuji, a to je špatné
raději sním a masturbuji, to je zas dobré
III Závišova, verš 4/6
Podle oficiálních životopisců se Záviš narodil v 27.9.1956 ve Znojmě, což znamená, že za