Rychlebské hory
Ďasem zapomenutý kraj. Prakticky všichni jsou tu nezaměstnaní a jediná rozumná možnost, jak nepřijít o rozum, je od rána do večera chlastat (muži) nebo sledovat seriály (ženy). Ale i přesto má tento parůžek republiky svoje kouzlo a poetickou přírodu.

Některé vrcholy se tyčí do gigantických 1000 mnm (Smrk, Lví hora), proto je pro méně zdatné jedince nejvýš vhodné vzít s sebou kyslíkové lahve a nějakého toho Šerpu.

Dřív tu člověk v kopcích nepotkal živáčka, dnes už oblast postupně objevují turisté a cyklisté. A bohužel i pšonci, národ vyčuranců a podvodníčků. Neboli jak se vyjádřil správce rozhledny na Zlatém Chlumu: 'Prase a Polák mají společného boha.' Po mnoha zkušenostech nelze než souhlasit.

I tak sem zavítá nesrovnatelně menší počet lidí než třeba do Jeseníků nebo Beskyd. A na skalách si můžete být prakticky jistí, že budete sami. Bohužel většina skal je nejištěná, takže všechen matroš s sebou.

Žádný Rabštejn nebo Ádr tu nenajdete, ale možností k solidnímu polezení je tu řada. Pokud jste solitér, co nerad na skalách mraveniště lidí a kterého baví poznávat nové obzory, tak Rychleby jsou ideální tip pro vás.

Poznámka ke KH Jeseník: co takhle hoši odjistit aspoň pořádně Šafářovu skálu eventuelně něco v Račím údolí?


Průvodci
Komplet celá oblast (22 MB)


Interaktivní mapaSeznam skal


Další tipy