Trojak
Oblast Trojaku se nachází blízko za hranicemi v Polsku. Tvoří ji 5 skalních útvarů (Trojak, Szyb, Skalny Mur, Trzy Baszty, Skalna Brama) o výšce do 20m. Vede na ně asi padesátka cest obtížnosti III-VII. Jištění je hodně dobré. Ovšem polské borháky jsou tak úzké, že jimi sotva prostrčíte expresku.

Nejlepšími lezeckými tipy jsou Trojak a Skalna Brama.

Skrze skály prochází modrá turistická značka, což mimo jiné znamená, že (kromě Trojaku) se tu při pěkném počasí budete muset smířit s hejny křičících Poláků.


Průvodci
Dost archaický, nicméně použitelný
1. Szyb2. Pod vyhlídkou3. Trzy Baszty4. Skalna Brama


Přístup


Kliknutím na mapu se tato otevře na

Z Javorníku vede úzká, ale pěkná asfaltečka přes přechod Travná až do Ladka Zdroja. V Ladku se držíme směru na Stojkow, ev. Stronie Slaskie, až narazíme na modrou značku. Po ní dojdeme až ke skalám. Auto se dá zaparkovat až na parkovišti u lesa, kam značka odbočuje. A dále asi 3 km pěšky do utěšeného kopce až k Trojaku (červená trasa).
Druhá možnost je zaparkovat v Zálesí u rozcestníku těsně před hranicí. Odtud po neznačené cestě přímo přes hranici a dále se napojit na zelenou polskou cyklostezku. Po ní pak kolem kostelíku na rozcestí s modrou značkou a odtud do kopce lesní cestou (nikoliv po cyklotrase zpevněnou cestou) ke Skalne Bramě. Od auta asi 3 km (černá cesta).
Oba přístupy jsou prakticky rovnocenné.
Vaše zkušenosti a tipy z Trojaku:


stereotyp    od: Grzesiek  e-mail     29.12.2013 21:45

Nie musisz wspinać się na Trojaku jeżeli aż tak bardzo przeszkadzają ci krzyczący Polacy. Mi nie przeszkadza w Teplicach tłum krzyczących Czechów. Pozdrawiam :)


  Re: stereotyp    od: goat     02.01.2014 07:55

V hrubém překladu: nemusíš lézt na Trojáku, když ti tolik vadí řvoucí Poláci. Mně taky nevadí dav křičících Čechů v Teplicích. Zdravím.od: Pepe     10.04.2011 19:03

Také se dá jít ze Zálesí po zelené cyklo stezce. pak je to asi 1,5 km
Jméno:
Emajl:   (nepovinný)
Titulek:   (nepovinný)
Vzkaz:
Antispam:   Den v týdnu (např. pondělí)