Výstupy na Aiguille de Rochefort (4001 m)
1. Přechod hřebene Rochefort Obtížnost:   AD 

Od lanovky či z chaty Torino přejdeme široké sedlo Géant. Vejdeme do kotle mezi JZ a SZ hřebenem. V levé části kotle se nachází schůdné skály. Jimi nahoru a poté doprava až na hřeben. Dent du Géant mineme zprava po většinou vychozené cestě, chodí zde spousty turistů. Dále po krásném hřebeni s výhledy k Aiguille de Rochefort. Po skalách až na vrchol, obtížnost je místy III.

Zde se většina lidí obrací a volí cestu zpět. Při přechodu hřebene sestoupíme již snadněji na sněhové sedlo. Zde se hřeben dělí na levou větev, po které je možno vystoupit na Mont Mallet a pravou, která vede k Dôme de Rochefort. Vydáme se po pravé, přelezeme skalnatý výstupek a zleva mineme štíhlou skalní věž Doight de Rochefort. Výstup na Dôme de Rochefort probíhá po skále, obtížnost dosahuje II.

Sestup je opět poměrně snadný. Po tenkém a exponovaném sněhovém hřebeni dojdeme až ke skalkám (strážcům). Přelezeme je (občasné slaňáky) a dostaneme se na delší sněhovou oblinu - Calotta di Rochefort. Za ní už po skalnatém hřebeni a s využitím slanění dolezeme do výrazné V-spáry. Tuto je potřeba přelézt (obt. III+). Do sedla Grandes Jorasses vede 5 slanění.

Sestupová trasa vede po hodně popraskaném a rozbitém ledovci Mont Mallet k chatě Leschaux.

Další možností je přespat v bivaku Canzio v sedle Grandes Jorasses a další den pokračovat traverzem hřebene Grandes Jorasses.
1. Hrubé schéma přechodu hřebene Rochefort2. Dent du Géant od chaty Torino3. Hřeben od Dent du Géant k Aiguille de Rochefort4. Výstup na Aiguille de Rochefort5. Výstup na Dôme de Rochefort6. Hřeben od Dôme de Rochefort k sedlu Grandes Jorasses7. Hřeben Rochefort, vlevo sedlo Grandes Jorasses8. Východní část hřebene Rochefort a sestup k chatě Leschaux