Výstupy na Fiescherhorny
1. Z východu od chaty Mönchsjochshütte Obtížnost:   PD- 

Z chaty Mönchsjochshütte sestoupíme na ledovec Ewigschneefäld a dále jeho levou částí až pod Hinter Fiescherhorn. Pod jeho Z stěnou stále přes ledovec až pod sedlo Fiescher. Od spádnice ze sedla se držíme vlevo, tato pasáž není úplně jednoduchá. Ze sedla buď přímo po hřebeni (III-) nebo začátek obejít doprava po prudkém sněhu a poté se ve vhodném místě vrátit na hřeben a jím na vrchol.

Stejnou cestou zpět do sedla a odtud napřed doleva po ledovci kolem SV svahů Hinter Fiescherhornu. V horních pasážích přejít na hřeben a jím na vrchol.

Další možný přístup pod Fiescherhorny je z chaty Konkordiahütte z jihu.

2. JV hřeben Obtížnost:   PD- 

Od chaty Finsteraarhorn po ledovci na SZ. Ke Klein Fiescherhornu více doprava prudkým svahem s trhlinami a ledem. U Klein Fiescherhornu už je terén lidštější, postupujeme doleva k sedlu Fiescherhorn.

Ze sedla na oba Fiescherhorny stejně jeko předchozí trasou.

Trasa z Mönchsjochshütte se sestupem k Finsteraarhornhütte může sloužit jako vhodná aklimatizační túra pro výstup na Finsteraarhorn.

3. Walchergrat Obtížnost:   AD- 

Z chaty Mönchsjochshütte na sedlo Unners Mönchsjoch a dále po skalnatém hřebeni přes Walcherhorn (3692 m, místy III). Celý hřeben až na Gross Fiescherhorn je dlouhý 4 km.

Lehčí varianta je Walcherhorn obejít z jihu a na hřeben nastoupit až za ním. Odtud po exponovaném firnovo-skalnatém hřebeni na vrchol Gross Fiescherhornu.Další výstupy a varianty:
4. Severní stěna direkt Obtížnost:   AD+ 

Jedna z nejtěžších ledových stěn v Alpách vysoká 1300 m. IV mix, led do 65°.
1. Normálka na Fiescherhorny přes ledovec Ewigschneefäld2. Výstup na Gross Fiescherhorn ze sedla Fiescher3. Výstup na Hinter Fiescherhorn ze sedla Fiescher4. Výstup z JV od chaty Finsteraarhornhütte5. Walchergrat na Gross Fiescherhorn s lehčí variantou nástupu6. Závěrečné pasáže hřebenu Walchergrat