Godula
Bývalý pískovcový lom v JZ úbočí stejnojmenné hory. Stěny dosahují výšky až 20 m a nabízejí specifické lezení. Tvrdý jemnozrnný pískovec ve vrstvách s velkými lomovými plochami umožňuje nácvik lezení v neledovcových velehorách. Úsek ve střední části je natolik narušený, že není lezecky využíván. Vzhledem k tomu, že se jedná o bývalý lom, krozí pády kamenů i v jiných úsecích a je tudíž třeba dbát zvýšené opatrnosti.

Je zde asi 30 cest obtížnosti 3-6 zajištěných kruhy a borháky.


Průvodci
Kvalitní z produkce karvinského oddílu.
Archaický
Horosvaz, seznam cest

GPS
49°38'53.8''N18°32'5.0''E
1. Godula, čelní pohled2. Godula3. Godula


Přístup


Kliknutím na mapu se tato otevře naZ obce Hnojník busem nebo pěšky do Komorní Lhotky k hotelu Godula a odtud cestou ke skalám asi 1 km. Popř. na konečnou busu k restauraci Kyčera (parkoviště) a přes autokemp ke skalám.
Vaše zkušenosti a tipy z Goduly:


od: Pan Ryba     09.05.2018 22:09

Nazdar. Chybí něco na Středové (za 6) nebo jsem jen hovno lezec? V tom koutě pod vrcholem jsou akorát takové dva malé zámky, jinak nic. Za boha jsme nemohli přijít na to jak se do toho koutu vůbec, nějak normálně, dostat.

A k Sokolíku - tam kámen rozhodně vypadl. Hodnocení kolem 7 by odpovídalo. Menší se do toho sokola bez hákování nedostanou.od: siwek     07.04.2017 09:26

siwek je piča a děvkaSokolík - odpadlý kus    od: Víťa     08.04.2016 22:37

Zdravím,
27.3.2016 jsem zde byl asi po roce lozit a od staršího pána, který skálu prohlížel (snad správce) jsem dostal info, že u Sokolíka odpadl kus skály (řekl bych, že to bude ten kus, na kterém má pravou nohu lezec na druhé fotce ve fotogalerii). Chlapík tipoval jeho novou obtížnost něco kolem 7 a sám bych byl pro těch 6+/7-. Teď už je nejtěžší se vůbec do té sokolové části dostat. Je to ale jen jeden krok a vyšší lezci mají výhodu. Má už s tím někdo zkušenost?


  Re: Sokolík - odpadlý kus    od: Happy  e-mail     19.04.2018 13:28

Hoj, v Komošce lezu celkem často a to co leze ten lezec je cesta obtížnostně za VA0 (název si nepamatuji)kde nad převisem je borhák, který můžeš použít k výšvihu přes převis (proto to A0). Lezl jsem teď o víkendu a žádný kámen mi tam nechybí. Sokolík je dost vedle.od: stavmi     08.02.2016 02:01

Zajímavé místo, vzhledem k možnosti stanování a rozdělání ohně, lze přes den lézt a večer trávit z kytarou u táboráku. A to v podstatě hned pod skálou. Ovšem za předpokladu dodržení místních pravidel.

Velké soukromí tady nečekejte. Často kolem chodí turisté, pro které je oblíbenou kratochvílí pokukovat a často fotit lezce.

A co se týče lezení, dá se tady skvostně vyblbnout. Doporučuji pro odpočinkové lezení v kombinaci s opékáním buřtů.od: červ     05.08.2010 16:23

je to tam místy docela křehké... padá to tam
Jméno:
Emajl:   (nepovinný)
Titulek:   (nepovinný)
Vzkaz:
Antispam:   Den v týdnu (např. pondělí)