Pernštejn
Skály z ortoruly jsou rozděleny do 4 sektorů. Spodní Líná plotna nabízí 9 cest lehčích obtížností. O něco výše následuje převislá Obecná knihovna s 5 cestami pro drtiče s obtížnostmi 8+ až 10-. Na ni navazuje Velká plotna s 8 cestami a dále Převisy s asi 10 cestami středních obtížností. Nad Převisy vznikly v nižších skalách ještě další pěkné cesty s obtížnostmi 7-, 5+, 6+ a 6.

Skála je kompaktní o výšce 20-25 m, ale občas se přece jenom něco urve, takže přilba není od věci. Jištění je na české poměry kvalitní, realizované především borháky s občasným nýtem. Na většině cest jsou slaňáky. Lezení je zajímavé po chytech všech možných tvarů v převisech i plotnách.

Pozn.: cesta Velká plotna je značená jako 5-, ale úvodní boulder k prvnímu borháku je tak za 7. Možná se tam něco urvalo nebo se urvala obtížnost v průvodci.


Průvodci
Made in Javaanes, děkujeme

GPS
49°26'57,473''N16°18'7,558''E
1. Líná plotna2. Obecní knihovna3. Velká plotna4. Převisy


Přístup


Kliknutím na mapu se tato otevře na

Z Nedvědic se vydáme podél potoka a železnice doleva kolem hradu Pernštejn. Hned za stejnojmennou vískou je vpravo opěrná zeď (občas zarovnaná kládami) a krátká svodidla na obou stranách silnice. Auto je možné nechat buď za dědinou po levé straně nebo před svodidly po pravé straně v horším terénu.

Za svodidly zabočíme doprava do prudkého kopce po sotva viditelné pěšince. Asi po 200 m dojdeme k Líné plotně a nad ní už je vidět Obecná knihovna.

Vaše zkušenosti a tipy z Pernštejna:

Jméno:
Emajl:   (nepovinný)
Titulek:   (nepovinný)
Vzkaz:
Antispam:   Den v týdnu (např. pondělí)