Cvičitelská skála
Na Cvičitelské skále se lezlo již v 70. letech. Poté upadla téměř v zapomnění a oživení nastalo až v posledních letech, kdy byly přejištěny staré cesty a vytyčeny nové. V současnosti je zde kolem 30 cest střední a nižší obtížnosti (4-7). Pro začátečníky je vhodná jižní plotnovitá stěna, kde je několik dobře jištěných cest nižší obtížnosti.

Průvodci
Kreslený, poměrně kvalitní
Horosvaz, seznam cest

GPS
49°6'4.7''N17°16'24''E
1. Cvičitelská skála2. Cvičitelská skála


Přístup


Kliknutím na mapu se tato otevře na

U hájenky Na pile odbočíme z červené značky severním směrem do bočního údolí s potůčkem. Po 400 m odbočíme z cesty vpravo a strmým zalesněným svahem stoupáme ke skále viditelné z cesty.
Nejlepší přístup však vede z hlavní cesty Brno - UH, kdy auto zanecháte na jediném funkčním odpočívadle v Buchlovských horách (v levotočivé zatáčce) ve směru na UH a pohodlnou chůzí po asfaltové lesní cestě asi po dvaceti minutách narazíte na Cvičitelskou skálu, kterou budete mít po levé straně. Po dalších zhruba 400 m byste přišli k hájence Na pile.
Další možný přístup vede z Buchlovic přes rekreační oblast Smraďavka k letnímu táboru Dopravák. Odtud již pěšky nebo kolmo po značce k cca 3 km vzdálené hájence Na pile a odtud již v úvodu zmíněným přístupem ke skále.
Vaše zkušenosti a tipy z Cvičitelské skály:


od: Ivo  e-mail     08.06.2015 08:48

Ahoj, tak jsem se na to to aktuálně taky byl podívat a je to nepoužitelné, bohužel. Kdyby lesáci nebyli "my" a zbytek světa "oni" tak by se dávno dalo vykácet kolem na prosvětlení a rovněž už dávno se měly stromy na skále probrat, protože ono je i neschůdný terén díky jehličí z borovic v kombinaci s bukovým "plechovým" listím - klouže to a je to tak leda na pohory a když by přimrzlo jako zajímavé zkoušení, lezecky jinak mrtvola..Dotaz    od: Martin  e-mail     12.05.2015 12:34

Ahoj, jsem docela nováček co se týče venkovního lezení a zajímalo by mě, jak je to nejen u Cvičitelské skály, která je z jižní strany zcela pokrytá mechem a jehličím. Jedná se o přírodní památku, takže by se do ní nemělo nijak zvlášť zasahovat, ale kvůli mechu je prakticky nepoužitelná. Jaké jsou možnosti nebo nějaké tipy? Díky!
Jméno:
Emajl:   (nepovinný)
Titulek:   (nepovinný)
Vzkaz:
Antispam:   Den v týdnu (např. pondělí)