Vojenské skály
Pás skal se nachází v údolí Střední Opavy pod Žárovým vrchem. Je zde více sektorů na několika stech metrech. Sektory s vyšší hodností jsou propojeny cestičkou sporadicky vydlážděnou šutry. Výška skal je do 25 m. Momentálně (2019) je tu asi 30 cest obtížnosti 4-6+. Najdeme zde plotny i převisy, většinou s dobrými chyty. Jištění je realizováno kvalitními a docela hustě osázenými borháky, jen ty první mohly být na některých cestách níž. Nejsou tu bohužel slaňáky, je potřeba buď slanit o stromy nebo využít posledního borháku na cestě.

Celá oblast je stále ještě v jednání, skály se čistí, nové cesty vznikají a na ty stávající zatím neexistuje průvodce. Nicméně pro lezeckou nižší a střední třídu je tu spousta možností, jak se vyřádit.

Za horu práce na nové oblasti děkujeme Armádě ČR.

1. Sektor Major2. Sektor Plukovník3. Sektor Generál


Přístup


Kliknutím na mapu se tato otevře na

Z Vrbna pojedeme po silnici 451 směr Videlské sedlo. Kousek za silničkou k Bílému potoku (autobusová zastávka) odbočuje vlevo zpevněná cesta, je možné tu nechat auto. Po chatrné lávce překročíme potok a pokračujeme po cestě asi 20 min. do kopce. U přístřešku se senem odbočíme průsekem vlevo nahoru do lesa. Po 300 m dojdeme ke skalám.

Přístup je možný i z Chladné cesty více nahoře.

Vaše zkušenosti a tipy z Vojenských skal:

Jméno:
Emajl:   (nepovinný)
Titulek:   (nepovinný)
Vzkaz:
Antispam:   Den v týdnu (např. pondělí)