Súľov
Súľovské skály lemují malebné údolí okolo vísky Súľov. Jsou tvořeny třetihorním slepencem, který zmutoval do řady pozoruhodných tvarů - věží, hřibů, jehel, zvrásněných ploten atd. Lezeckých povyražení se zde najde řada, byť spíše pro pokročilejší lezce. Skály jsou rozdělené do 4 oblastí - Pod Hradom, Javor, Brada a Čierny potok. Nejvyužívanější jsou první dvě. Bohužel zde platí různá omezení, která se průběžně mění. Aktuální stav je k nalezení např. zde.

Dohromady se v oblasti nachází několik stovek cest a největší zájem je, jako všude, o ty nejlehčí. K mání je i několik vícedélkových (převážně dvojdélkových) cest. Značení obtížnosti je mírně nekonzistentní. Někde je 6 lezitelné poměrně snadno, jinde je to učiněné, a ve spodních partiích uklouzané, peklo.

Oblast je hojně navštěvovaná obzvláště Čechy z Moravy, kterých tu najdete víc jak Slováků. Nad skalami po zelené značce se nachází Súľovský hrad, který by byla škoda nenavštívit. Je to romantické zbořenisko s krásným výhledem po okolí.

Poměrně solidní ubytování najdete v kempu v Súľove.


Průvodci
Kreslený, průměrné kvality (8 MB)
Kreslený, průměr
Slovenské skály II. Kreslený, velmi roztahaný a nic moc kvalitní (24 MB)
1. Veža Nad Ohniskom2. Veža Nad Ohniskom3. Oblast Javor, sektor Tabuľa


Přístup


Kliknutím na mapu se tato otevře naAuto se dá nechat u dolního kostela. Odtud vzhůru po směrovce na Hrad a dále po červené značce na louku Pod Hradem. Toto je rozcestník pro jednotlivé oblasti. Skály Pod Hradem se nachází vlevo od rozcestí, jsou vidět už z cesty. K Javoru se dostaneme, pokud budeme pokračovat z rozcestí po zelené značce a po cca 50 m zabočíme doleva po výrazné, ale neznačené, pěšině. K Bradě pokračujeme z rozcestí po červené značce asi 15 min.
Vaše zkušenosti a tipy ze Súľova:


Zákaz lezení na Sulově?!     od: Irena  e-mail     01.05.2023 14:02

Čaute, tušíte, jak je na tom povolení pro lezení na Sulově? Dnes jsme sem dojeli a dost nás zákaz překvapil. Díky moc, Irenaod: Mazi     20.09.2021 12:28

Nejlepsi = nejkratsi pristup do skal je momentalne od "Koliby Pod Skalami" Suľov c.p. 478. U koliby je cca 15 parkovacich mist a ke skalam je to pres louku 10-15min.od: chlup     05.06.2020 09:29

na fotke 3. je sektor Tabuľa v časti Javor, (nie skaly pod hradom)


  Re:     od: goat     05.06.2020 09:45

Máš pravdu, dík, opraveno.
Jméno:
Emajl:   (nepovinný)
Titulek:   (nepovinný)
Vzkaz:
Antispam:   Den v týdnu (např. pondělí)