Meet The Feebles


Meet The Feebles (NZ, 1989)
Režie: Peter Jackson

Film o plyšových zvířátkách, která mrdají, berou drogy, kradou a i jinak se oddávají světským radostem. Všechna jsou součástí kabaretní show 'Meet The Feebles', ve které není nouze o překvapení.

Obrovitý mrož Bletch je šéfem celého ansámblu. Zahýbá své ženě a na stole pigluje drobnou kočičku Samanthu. Požírá drobnější zvířenu přišedší na konkurz do kabaretu a na vedlejšák kšeftuje s drogami. Jeho žena, tlustá hrošice Heidi, je bývalou hvězdnou zpěvačkou. Jenže stárne a díky své ohromující spotřebě čokoládových dortů občas pobourá nějaké ty kulisy na jevišti. Krysák Trevor si přivydělává natáčením sadistického porna. Dobrácký slon Sid se hádá se slepicí Sandy o otcovství jejího dítěte ('Je to kurva, už tady spala s každým'). Robátko vyhlíží jako roztomilé kuřátko s chobotem, což Sidovi u soudu na šancích nepřidá. Krokodýl coby vrhač nožů má frustrace z Vietnamu, kde svou zbabělostí zavinil smrt přítele. Bol si léčí heroinem a jaký tedy div, že když nedostane pravidelnou dávku, vrhne nůž přímo do břicha své komparzistky. To ale nijak nerozhází režiséra, který mu obratem přidělí další sparing, řka, že jeho show nikdo rušit nebude. Režisér je malá liška, píšící písně o sodomii a hýčkající v sobě ambice slavného zpěváka. Dalším účinkujícím je buddhista, který si ovšem při nezdařené meditaci zarazí hlavu do vlastního análu a nemůže s ní ven. Ostatní nanejvýš pozornostihodné postavičky tu pro nedostatek místa jmenovat nemůžeme.

Jediným klaďasem, hodným ztotožnění, se zdá být ušišlaný ježek Robert. Náš hrdina se zamiluje do barové tanečnice, pudlice (samičky od pudla) Lucille, která ovšem uvízla v pozorném hledáčku pornorežiséra Trevora, protože 'krávy s velkýma vemenama už nefrčej'. Nad celou scenérií se vznáší bulvární žurnalista, totiž obrovitá moucha, hodlající o celé komunitě podat pikantní zprávu a získat Pullitzerovu cenu.

Celý tento utěšený Babylon ale spěje ke zkáze. Zjistivši partnerovu nevěru, chopí se Heidi automatu M16 a jako správná zhrzená partnerka vystřílí vše, co jí přijde před hlaveň.

Víc není třeba dodávat.

Zdá se až nemožné, že takovouto lahůdku natočil Peter 'Pán prstenů' Jackson. Jenže tehdy byl ještě tlustý, odpudivý a bez dolaru, což možná vysvětluje mnohé. Věčná škoda, že zhubl a zbohatl.