Výstupy na Popradský Ľadový štít (2390 m)


1. Zlomiskovou dolinou a přes sedlo Pod Drúkom

Obtížnost:  Střední

Za Popradským plesom zabočíme na neznačenou pěšinu do Zlomiskovej doliny. Jí nahoru až k Ľadovému plesu. Pleso obejdeme zleva a následujíce mužiky přes šutroviska až ke žlabu pod Zlomiskovou štrbinou. Tento je strmý, nepříjemný a povětšinou pokrytý šutroviskem. Žlabem nahoru až do místa, kde z něj doprava vybíhá výrazná lávka. Po ní až pod sedlo Pod Drúkom a po skalkách do sedla. Dále přímo po hřebeni na vrchol. Hřeben vypadá sice nepřívětivě, ale ve skutečnosti jde o pěkné a snadné polezení kolem obtížnosti I UIAA.



2. Přes Zlomiskovú štrbinu

Obtížnost:  Střední

Žlabem až do Zlomiskovej štrbiny. Odtud přímo po hřebeni po skalách, přes exponovanou lávku a poté od hřebene doprava po skalách na vrchol.



3. Batizovskou dolinou a přes sedlo Pod Drúkom

Obtížnost:  Střední

Od Batizovského plesa se vydáme po vyšlapané stezce, která vede ke Gerlachovskému štítu. Před první terasou stezku opustíme a po mužicích zabočíme doleva. Přelezeme terasu a dále směřujeme kolem Kostolíka dále do Batizovskej doliny až ke žlabu na sedlo pod Drúkom. Žlab je nepříjemný, ale schůdný. Jsou v Tatrách daleko horší. Ze sedla pod Drúkom pokračujeme buď hřebenem po červené trase nebo po travnaté lávce vpravo (na straně Batizovskej doliny). Lávka končí před žlabem, vedoucím k vrcholové skalce. Tady přelezeme doleva na hřeben a dále už po červené trase.





1. Výstupové trasy ze Zlomiskovej doliny



2. Výstupové trasy ze sedla pod Drúkom



3. Hřeben ze sedla pod Drúkom



4. Druhá část hřebene ze sedla pod Drúkom



5. Trasa z Batizovskej doliny



6. Žlab z Batizovskej doliny na sedlo pod Drúkom



7. Trasa ze Zlomiskovej štrbiny



8. Exponovaná lávka