Výstupy na Snežné kopy (2.322 m)
Mapa1. Žlab do Východnej Železnej brány2. Terén při výstupu na Hrubú Snežnú kopu3. Hřebenovka z Hrubej Snežnej kopy na Vyšnú Snežnú lávku4. Výstup na Prostrednú Snežnú kopu


1. Hrubá Snežná kopa Obtížnost:   CH+ 

U Popradského plesa zabočíme kolem cedule 'Zákaz vstupu' do Zlomiskovej doliny. Jí přes dvě terasy až k Ľadovému plesu. Pleso obejdeme zleva a pak obchvatem kolem Koziej Stráže dojdeme převážně šutrovitým terénem do Železnej kotliny. Z ní opět šutroviskem pod Snežné kopy. Poté klasickým plovoucím žlabem do sedla Východná Železná brána.

Ze sedla držíce se vpravo od hřebene vylezeme na vrchol Hrubej Snežnej kopy. Terén je travnato šutrovitý a výstup je poměrně snadný.

2. Prostredná Snežná kopa Obtížnost:    II  

Z Hrubej Snežnej kopy následuje delikátní traverz na Vyšnú Snežnú lávku. Je lépe lézt přímo po hřebeni než se pouštět do dobrodružství v severních svazích. Hřeben je exponovaný a nebylo by jej dobré lézt za mokra.

Z lávky vypadá výstup na Prostrednú Snežnú kopu nelezitelně, ale zdání klame. Hřeben je členitý s poměrně dobrými chyty i stupy. Není třeba lana ani lezeček. Nicméně nějaké lezecké zkušenosti se hodí. Úvodní výšvih je možno oblézt zprava.


Malá Snežná kopa je sice nenápadná, ale výstupy na ni jsou už lezeckého charakteru.