Výstupy na Sokoliu vežu (2.370 m)
Mapa1. Základní schéma výstupů na Sokoliu vežu2. Výlez na Sokoliu vežu z Drobnej štrbiny3. Na hřebeni Sokoliej veže4. Sokolia veža ze Sokoliej štrbiny. Hřeben není tak těžký, jak se odtud zdá.5. Sokolia veža od Sokoliej štrbiny6. Sokolia veža z dolinky pod Sedielkom


1. Z Veľkej Studenej doliny Obtížnost:    I+  

Úvodní část výstupu je shodná s Drobnou vežou. Dále se nabízejí dvě varianty. První vede přes snadný žlab do Sokoliej štrbiny (respektive do její pravé části hned za Sokoliou vežou). Ze Sokoliej štrbiny vede na vrchol hřeben připomínající pilu. Těžší je pouze začátek, dále už hřeben není tak obtížný, jak by se mohlo zdát. Většinou je třeba se držet na straně Malej Studenej doliny. Věž před vrcholem oblézáme zleva.

Druhá varianta vede přes žlab do Drobnej štrbiny. Ten je však strmější a nepříjemnější než předchozí. Z Drobnej štrbiny pak uhneme doprava na stranu Malej Studenej doliny a nejprve travnatým terénem a později po skalách (těžších než u kolegyně Drobnej veže) dolezeme na vrchol.

Sokolia veža se často používá jako součást přechodu od Drobnej k Priečnej veži. A žlab ze Sokoliej štrbiny jako vhodná sestupová trasa.

2. Z dolinky Pod Sedielkom (z Malej Studenej doliny) Obtížnost:    I+  

Nástup je kousek vpravo od spádnice vrcholu. Napřed strmým svahem nahoru, potom šikmo doleva na strmé úbočí. Po něm nahoru. Mírně doprava po žebrech s nakupenými balvany až na vodorovný štítový hřeben asi 30 m SZ od vrcholu.