Výstupy na Zugspitze (2.962 m)1. Ferata Stopselzieher2. Průlez jeskyňkou v dolní pasáži3. Přibližná trasa výstupu z východu přes Zugspitzplatt4. Trasa výstupu z údolí Höllental5. První skalnaté úseky při výstupu údolím Höllental6. Závěrečná ferata nad ledovcem Höllentalferner7. Nástup na feratu, občas zde bývá fronta.8. Hřeben Jubiläumsgrat9. Na hřebeni Jubiläumsgrat


1. Západní svahy, ferata Stopselzieher Obtížnost:   ferat. A/B 

Z Ehrwaldu se vydáme po značené trase na chatu Wiener-Neustädter. Odtud přejdeme suťovisky pod nástup do skal. Vede zde ferata obtížnosti A/B. V úvodu se prolézá menší jeskyňkou. Na sedle pokračuje značená cesta k chatě Knorr, doleva vede frekventovaná cesta k vrcholu.

Z Ehrwaldu trvá výstup asi 6 hod. Sestup je možné realizovat lanovkou nebo některou z dalších tras.

2. Východní strana Obtížnost:   ferat. A 

Tato trasa je nejsnazší, ale zato hodně dlouhá. Výchozím bodem může být Garmisch-Partencosi (oblíbená varianta přes soutěsku Partnachklamm) a vede údolím Reintal přes několik chat. Další možností je vyjít z Ehrwaldu od lanovky Almbahn. Obě cesty jsou značené a spojují se na planině Zugspitzplatt. Odtud po nezbytných suťoviscích vede na hřeben úsek jištěný feratovými prostředky (kovová lana, kramle). Obtížnost není vysoká. Po hřebeni se už poté dostaneme stejně jako u předchozí trasy na vrchol.

Výstup z Ga-Pa trvá 8-9 hod. a je nutné překonat 2.200 m převýšení. Z Ehrwaldu je to přes 1.900 m.

3. Údolí Höllental, ferata Höllental Obtížnost:   ferat. B/C 

Východiskem je obec Hammersbach u Ga-Pa. Po značené cestě se dostaneme kolem chaty Höllentalanger k prvnímu skalnímu úseku. Vede přes něj ferata obtížnosti A/B. Po dalším chodeckém úseku se dostaneme přes ledovec Höllentalferner ke skalám. Zde začíná hlavní feratový úsek s obtížností B/C. Jsou možné dva nástupy, ten více vpravo má obtížnost C/D. V horních partiích už je ferata lehčí. Výstup zabere 8 hod.

4. Hřeben Jubiläumsgrat Obtížnost:   ferat. D 

Pro zkušenější feratisty nejlepší volba. Východiskem je horní stanice lanovky Alpspitzbahn. Odtud dojdeme po vyšlapané cestě kolem vrcholku Höllentorkopf (2.150 m) k nástupu na feratu. Ta vede přes Alpspitze (2.628 m) a dále po východním hřebeni na Zugspitze. Hřeben má 5 km vzdušnou čarou a zahrnuje 8 km lezení či chůze. Má i nejištěná místa obtížnosti II-III. Lozí se také v opačném směru. Celkový čas od Alpspitzbahn je 9 hod.

Uprostřed hřebene u Innere Höllentalspitze lze sestoupit k chatě Knorr na jižní straně.
Alpy    Wetterstein    Zugspitze