Výstupy na Aiguille Verte (4122 m)
1. Whymperův kuloár Obtížnost:   AD 

Od chaty Couvercle se dostaneme levou částí ledovce Talefre podél stěny Moine až pod Whymperův kuloár. Nastoupíme více vpravo a obejdeme první skalní blok strmým firnovým svahem. Dále vzhůru po ledovci žlabem až na sedlo Grande Rocheuse. Sklon žlabu je okolo 50°, místy 55°. Ze sedla doleva po malebném firnovém hřebeni na vrchol.

2. Kuloár Couturier Obtížnost:   D- 

Od chaty Argentiere na západ přes ledovec Argentiere až k prvním skalním výstupkům. Za nimi doleva a podél skal až pod kuloár Couturier, spadající přímo z vrcholu. Je vysoký 900 m a obnáší výstup strmým ledovcem o sklonu až 55°.

3. Hřeben Moine Obtížnost:   AD 

Od chaty Couvercle se dostaneme levou částí ledovce Talefre podél stěny Moine až pod výraznou skalní pracku, za kterou už leží Whymperův kuloár. Před prackou doleva do ledovcového zářezu. Na jeho konci nastoupíme do skal. Náselduje asi 700 m skalního lezení s ne vždy triviální orientací. Některé úseky dosahují III stupně obtížnosti.

Tato trasa je dobrou alternativou Whymperova kuloáru pokud je tento zledovatělý či hrozí nebezpečí lavin eventuálně upřednostňujeme skalní lezení před výstupem po ledovci.
1. Výstup z jihu Whymperovým kuloárem (červeně) a hřebenem Moine (fialově).2. Detail Whymperova kuloáru3. Vrcholový hřeben od sedla Grande Rocheuse4. Výstup ze severu kuloárem Couturier5. Detail kuloáru Couturier