Výstupy na Dent du Géant (4013 m)
1. JZ stěnou přes Burgenerovy plotny Obtížnost:   AD+ 

Od lanovky či z chaty Torino přejdeme široké sedlo Géant. Vejdeme do kotle mezi JZ a SZ hřebenem. V levé části kotle se nachází schůdné skály. Jimi nahoru a poté doprava až na hřeben k Dent du Géant. Po hřebeni se dostaneme až pod JZ stěnu. Zde nejprve traverzem doleva a poté nahoru. První tři délky jsou relativně snadné. Následují Burgenerovy plotny, na kterých ovšem visí fixní lana. Jsou tlustá, konopná a často v kolmici. Nicméně postup velmi ulehčí. Bez nich by obtížnost byla kolem V. V plotnách jsou opět 3 délky. Následující délka vede už na tenký a exponovaný vrchol Pointe Sella. Z něj sestoupíme komínem na sedélko a z něj opět po skále vyztužené konopným lanem na hlavní vrchol.

Z vrcholu slaňujeme buď původní trasou nebo ještě lépe jižní stěnou, která bude velmi pravděpodobně prázdná a neohrozíme tak postupující lezce. Zde jsou 3 slaňovací délky, první slaňák najdeme pod sedélkem mezi oběna vrcholy. Je dobré slaňovat na dvojčatech, ale i s lanem 60 m to jde. První slaňovací délka má 46 m (směrem mírně doleva), ale i uprostřed je další jištění. U dalších dvou délek je tomu podobně.

Za bouřky se pobyt na Dent du Géant stává ruskou ruletou, hora je totiž magnetem pro blesky.

2. Jižní stěna Obtížnost:   TD- 

Stejně jako Normálkou pod jižní stěnu. Cesta vede zhruba po slaňovací linii popsané výše. Je obtížná (místy V+), ale v kvalitní skále.

Další výstupy a varianty:
3. Severní hřeben Obtížnost:   D- 

Východisko: opět chata Torino. Obtížnost lezení IV.
1. Trasa výstupu Normálkou od chaty Torino2. Normálka JZ stěnou a výstup jižní stěnou3. Burgenerovy plotny4. Burgenerovy plotny shora5. Sestup z tenké Pointe Sella6. Závěrečná pasáž z Pointe Sella na nejvyšší Pointe Graham jištěná fixním lanem