Výstupy na Dôme de Rochefort (4.015 m)1. Hrubé schéma přechodu hřebene Rochefort2. Dent du Géant od chaty Torino3. Hřeben od Dent du Géant k Aiguille de Rochefort4. Výstup na Aiguille de Rochefort5. Výstup na Dôme de Rochefort6. Hřeben od Dôme de Rochefort k sedlu Grandes Jorasses7. Hřeben Rochefort, vlevo sedlo Grandes Jorasses8. Východní část hřebene Rochefort a sestup k chatě Leschaux


1. Přechod hřebene Rochefort Obtížnost:   AD 
  Parametry: Z-V z chaty Torino k bivaku Canzio  AD  920 m; 8:00-11:00 hod.
V-Z z bivaku Canzio k chatě Torino   D   400 m; 8:00-11:00 hod.
  Prvovýstup: Z-V 13-14.8.1909; V-Z 4.8.1937

Od lanovky či z chaty Torino přejdeme široké sedlo Géant. Vejdeme do kotle mezi JZ a SZ hřebenem. V levé části kotle se nachází žlab, který je za dobrých sněhových podmínek lezitelný přímo. Jinak jej obejdeme po skalách vlevo. Poté se vydáme doprava až na hřeben k Dent du Géant. Po hřebeni se dostaneme až pod JZ stěnu a zprava Dent du Géant obejdeme. Cesta bývá vyšlapaná, chodí zde hodně turistů. Pokračujeme krásným sněhovým hřebenem na předvrchol Aiguille de Rochefort (3.933 m). Z něj sestoupíme 40 m po strmém svahu (50°) a opět sněhovým hřebenem dojdeme až pod vrcholové skalky Aiguille de Rochefort. Ty jsou zvětralé a pokud je zde nával, hrozí padající kameny. Nejprve oblezeme pilíř zprava (II-III) a po rampě (je zde i pár jistících bodů) se dostaneme doleva na hřeben. Po něm už snadno dojdeme na vrchol.

Sestoupíme na sněhové sedlo (3.895 m). Přelezeme vyvýšeninu Bosse (3.936 m), zleva obejdeme skalní věžičku Le Doight du Rochefort (3.928 m) a po hřebeni se dostaneme pod vrcholový výšvih. Po poměrně snadných skalách (II) vylezeme na vrchol Dome de Rochefort.

Následuje nejtěžší část hřebene, ale nejobtížnější úseky se slaňují. I tak zde musíme přelézt místa za III+. Nejprve přejdeme sněhou bouli Calotte de Rochefort a za ní náselduje první slanění. Pokračujeme dolů po hřebeni až po strmé srázy na sedlo Grandes Jorasses. Slaníme 3-4x po levé straně hřebene (hodí se dvojčata) až k sedlu s bivakem Canzio. Sestupová trasa k chatě Leschaux vede po hodně popraskaném a rozbitém ledovci Mont Mallet. Další možností je přespat v bivaku Canzio v sedle Grandes Jorasses a další den pokračovat traverzem hřebene Grandes Jorasses.

V opačném směru (V-Z) je přechod o hodně obtížnější. Ze sedla Grandes Jorasses lezeme nejprve skalní stěnou po pravé straně. Asi po 80-100 metrech se vrátíme zpět na hřeben. Zamíříme doleva a po žebru na italské straně (III) se dostaneme opět na hřeben. Přes dvě věžičky dolezeme do sedélka a z něj sestoupíme 5-6 m vysněženým žlabem na francouzskou stranu. Odtud velmi těžce (V) lezeme úžlabinou zpět na hřeben. Přes poslední skalní schod se dostaneme pod Calotte de Rochefort (3.981 m). Nejtěžší úsek máme za sebou, obtížnost zbylé části je už 'pouze'  AD . Po hřebeni a poté skalkách se dostaneme na vrchol Dome de Rochefort. Sestup je poměrně snadný (II). Podobně přelezeme i Aiguille du Rochefort (II-III) a kolem věže Dent du Géant sestoupíme k chatě Torino.

2. SZ úbočí Obtížnost:   AD 
  Parametry: z chaty Leschaux 1.670 m; 5:30-6:30 hod.
  Prvovýstup: 12.8.1881

Touto trasou vystoupili na vrchol prvovýstupci. Je to poměrně přímá linie z chaty Leschaux, ale ledovec Mont Mallet je jedním z nejrozbitějších v Alpách. Z chaty nejprve sestoupíme na ledovec Leschaux, přejdeme jej na jih a nastoupíme na ledovec Mont Mallet. Držíce se co nejblíž skalního masivu vpravo, dojdeme kolem vrcholku Pointe des Périades až pod sedlo Col Mont Mallet. Odtud zamíříme doleva do kotle mezi Mont Mallet a Dome de Rochefort. Zhruba v 3.700 m překonáme ve spádnici vrcholu ledovcový odtrh a pokračujeme SZ stěnou až na hřeben. Z něj po skalách dolezeme na vrchol.

Trasa není vhodná pro sestup.

3. Přes SZ svahy a Calotte de Rochefort Obtížnost:   AD+ 
  Parametry: z chaty Leschaux 1.700 m; 6:30-8:00 hod.
  Prvovýstup: 11.8.1928

Stejně jako u předchozí trasy se dostaneme do kotle mezi Mont Mallet a Dome de Rochefort. Dojdeme na úpatí SZ hřebene na Calotte de Rochefort. Po něm dolezeme po rozbitých skalách na sněhový hřeben, který přechází ve stěnu. Po snadných skalách se dostaneme až pod vrcholový sněhový úsek. Přelezeme jej více vpravo. Z vrcholu Calotte de Rochefort pak pokračujeme doprava na vrchol Dome de Rochefort.