Lysý vrch  1.128 m
Masiv: Medvědský Povrch: 3,6 km2 Ø sklon: 13°
Prominence: 123 m Key col: rozcestí Lysý vrch Parent: Jelení loučky
Izolace: 2,0 km Parent: Jelení loučky Povodí: Odra
GPS: 50°8'16''N   17°14'9''E

Lysý vrch je nenápadný a málo známý vrchol v Medvědském masivu. Leží asi 3 km od Videlského sedla a není turisticky přístupný. Má dva vrcholy, kromě hlavního se 530 m vzdušnou čarou na JV nachází ještě vedlejší s výškou 1.097 m. Povrch hory je podle odhadů 3,6 km2, svahy mají průměrný sklon 13°. Největší krpál se sklonem 35° najdeme na krátkém úseku na západních svazích u bezejmenného potoka vlévajícího se do říčky Bělá.

Asi 400 m jižně od vrcholu stojí lovecká chata. Vlastní ji Arcibiskupské lesy a je možné si ji pronajmout. Na severu najdeme rozcestí Lysý vrch, kde se sbíhá z Videlského sedla a z Bělé. Je tu i přístřešek.

Svoje jméno naplňuje Lysáč jenom napůl. Jedna část vrcholu je zalesněná a ta druhá skutečně lysá. Díky tomu je odtud vidět Praděd a na druhé straně Jelení a Malé loučky. Lysina je však pokrytá pařezy, takže v minulosti byl les na celém kopci. Také zde stávala geodetická tyč, dnes (2022) už ji rozhlodal zub času. Skály v okolí nejsou žádné.

Historický německý název hory zní Urls Berg, čert ví, co to znamená.Mapy.cz1. Lysý vrch od Červené hory2. Lysý vrch od Malého Děda3. Lysý vrch ze Žárového vrchu4. Lysý vrch od Červené hory5. Lysý vrch od Domašova6. Vrchol Lysého vrchu s výhledem na Praděd7. Lovecká chata pod vrcholem Lysého vrchu
Spřízněné vrcholy
Výstupy Jelení loučky Výstupy Malé loučky Výstupy Karliny kameny Výstupy Javorový vrch