Vysoká hora  1.031 m
Masiv: Medvědský Povrch: 7,9 km2 Ø sklon:
Prominence: 178 m Key col: sedlo Hvězda Parent: Žárový vrch
Izolace: 2,8 km Parent: Žárový vrch Povodí: Odra
GPS: 50°5'51''N   17°21'7''E

Vysoká hora je méně známý vrchol v Medvědském masivu jižně od Vrbna. I přes svůj název jen o prsa převyšuje magickou hranici 1.000 m. Jeden primát však má - je nejvýchodnější tisícovkou v Jeseníkách. A podle Prominence je sedmá, svému okolí dominuje poměrně výrazně.

Svahy Vysoké hory jsou relativné mírné, největší krpál o sklonu 30° najdeme v krátkém úseku na západních úbočích. Vrcholové pasáže tvoří dlouhý, téměř vodorovný hřeben v severojižním směru. Díky zalesnění zde nejsou téměř žádná vyhlídková místa. Vrchol není přístupný po značce, ale přesto je poměrně snadno dostupný, najdeme tu řadu zpevněných nebo vyšlapaných cest. Na úplném vršku je geodetický bod s rezavou tyčí.

Na svazích hory se v 16. století těžilo zlato. Žádný Klondike to ale nebyl, šlo spíš o zlaté žilky v nerostech. Pozůstatky kutání v zemi najdeme poblíž rozcestí Malá Hvězda, ze štoly Hláska však už dnes zbyla pouze nevýrazná prohlubeň v zemi. Při honbě za zlatem zjistili horníci, že by se dala těžit alespoň měď. Zbytky jedné takové štoly zvané Důlní pole jsou k vidění na naučné stezce Muzeum Wide Web severně od rozcestí Malá Hvězda. Vlez do bývalé šachty je pro jistotu zamřížovaný, kdyby to nějakému zvídavci nedalo.

Na úbočích Vysoké hory najdeme i 4 studánky, jednu s pěkným přístřeškem na turistické trase východně od sedla Malá Hvězda. Německý název kopce je Hohe Berg, což odpovídá češtině.Mapy.cz1. Vysoká hora od dědinky Železná u Vrbna2. Vysoká hora a Vrbno3. Vysoká hora z Pradědu4. Vysoká hora z Lyry5. Vysoká hora od Kamzičích skal6. Vysoká hora (v pozadí) z vyhlídky nad Ludvíkovem7. Vrchol8. Studánka Pod Hláskou
Spřízněné vrcholy