Výstupy na Baranie rohy (2.526 m)
Mapa1. Baranie rohy od Prostredného hrotu2. Prasečí žlab na Baranie sedlo3. Terén nad Baraním sedlom4. Baranie rohy od Zeleného plesa


1. Od Téryho chaty Obtížnost:   CH+ 

Z Hrebienku se napřed po a posléze po dostaneme Malou Studenou dolinou až na Téryho chatu. U Prostredného Spišského plesa značku opustíme a vydáme se doprava směrem k Baraniemu sedlu. Většinou se dá sledovat vyšlapaná pěšina. Obtížnější pasáže nastanou až pod sedlem, kde je třeba překonat slizký a šutrovitý žlab. Lehčí cesta z vícero možných vede více vpravo.

Ze sedla cesta nevede přímo po hřebeni, ale pod ním na straně Malej Studenej doliny. Obejdeme několik věžiček a dostaneme se na vrcholové plató. Jím už snadno šutrovitým terénem na vrchol.

2. Od Brnčálky (chaty pri Zelenom plese) Obtížnost:    I  

Zde je nástupním místem parkoviště Biela Voda za Tatranskými Matliarmi. Odtud po až na Brnčálku.

Obejdeme Zelené pleso zleva a sledujíce nenápadnou pěšinu, vstoupíme do pralesa z kleče. Pěšina nás vyvede až na šutrovisko, kterým se dostaneme pod pilíř, jenž míří k úpatí Čierneho štítu. Pilíř je v těžších místech zajištěný řetězy (2017). Cesta je často využívaná lezci i turisty. Nad pilířem se cesta rozdvojuje, pravá část míří traverzem pod Čiernym štítem do Malej Zmrzlej doliny. My se vydáme rovně do Veľkej Zmrzlej doliny. Je zde často patrná cesta, která nás dovede až pod žlab z Baranieho sedla. Ten se dá překonat nejsnáze po pravé straně zajištěné řetězy.

Z Baranieho sedla už je výstup totožný s předchozí cestou.