Výstupy na Kolový štít (2.418 m)
Mapa1. Přibližná trasa výstupu2. Znatelný pilíř nad Brnčálkou3. Traverz mezi Veľkou a Malou Zmrzlou dolinou4. Řetězy podél traverzu5. Závěrečný úsek od Čierneho sedla6. Terén nad Čiernym sedlom7. Jahňací štít z Belasej veže8. Kolový štít a Zmrzlá veža z Belasej veže


1. Od chaty pri Zelenom Plese (Brnčálky) Obtížnost:   CH+ 

Od parkoviště Biela voda za Tatranskými Matliarmi dojdeme po na Brnčálku (chatu pri Zelenom plese). Zelené pleso obcházíme zleva. Po několika stech metrech od něj odbočuje doleva stezka mířící na Baranie sedlo. Vede zprvu klečovisky a potom ústí na znatelný pilíř. Po pilíři jištěném řetězy až na jeho vrcholek. Zde opustíme stezku k Baraniemu sedlu a odbočíme doprava (mužici). Pokračujeme skalním traverzem až do Malej Zmrzlej doliny. Tento traverz je místy exponovaný a v těžších místech jištěný řetězy.

Dolinou pokračujeme stále nahoru směrem k Čiernemu sedlu. Většinou je tu vyšlapaná stezka. Občas musíme přelézat kratší skalní úseky, které ale nejsou nebezpečné. Pod Čiernym sedlem odbočíme doprava a šutrovito-travnatým terénem se podél hřebene Kolového štítu dostaneme bez obtíží na vrchol.

Zpáteční cesta vede stejnou trasou.

Jedná se o atraktivní túru. Přecházejí se horské bystřiny, lezou se úseky s řetězy, míjíte vodopády a krásná panoramata. To vše v podstatě bez výrazného nebezpečí a čistého lezení.

Další popisy výstupů jsou k nalezení zde.

2. Karbunkulovým hrebeňom Obtížnost:   I-II 

Více informací u Karbunkulového hrebeňa.

3. Hřebenem od Jahňacieho štítu Obtížnost:   I-II 

Od Brnčálky (chaty pri Zelenom plese) pokračujeme po směrem na Jahňací štít. Na hřebeni u Kolového priechodu značku opustíme a vydáme se doleva. Cestička je místy vyšlapaná i zde. Hřebenem resp. vpravo od něj vystoupíme až na Belasú vežu a poté pokračujeme po předchozí trase.