Výstupy na Kolový štít (2418 m)
Mapa
1. Od chaty pri Zelenom Plese (Brnčálky) Obtížnost:   CH+ 

Od parkoviště Biela voda za Tatranskými Matliarmi dojdeme po na Brnčálku (chatu pri Zelenom plese). Zelené pleso obcházíme zleva. Po několika stech metrech od něj odbočuje doleva stezka mířící na Baranie sedlo. Vede zprvu klečovisky a potom ústí na znatelný pilíř. Tento byl dlouhé roky jištěný řetězy, podle posledních zpráv je někdo odstranil. I bez nich je pilíř schůdný, byť hůře. Po pilíři až na jeho vrcholek. Zde opustíme stezku k Baraniemu sedlu a odbočíme doprava (mužici). Pokračujeme skalním traverzem až do Malej Zmrzlej doliny. Tento traverz je místy exponovaný a v těžších místech jištěný řetězy.

Dolinou pokračujeme stále nahoru směrem k Čiernemu sedlu. Většinou je tu vyšlapaná stezka. Občas musíme přelézat kratší skalní úseky, které ale nejsou nebezpečné. Pod Čiernym sedlem odbočíme doprava a šutrovito-travnatým terénem se podél hřebene Kolového štítu dostaneme bez obtíží na vrchol.

Zpáteční cesta vede stejnou trasou.

Jedná se o atraktivní túru. Přecházejí se horské bystřiny, lezou se úseky s řetězy, míjíte vodopády a krásná panoramata. To vše v podstatě bez výrazného nebezpečí a čistého lezení.

Další popisy výstupů jsou k nalezení zde.
1. Přibližná trasa výstupu2. Znatelný pilíř nad Brnčálkou3. Traverz mezi Veľkou a Malou Zmrzlou dolinou4. Řetězy podél traverzu5. Závěrečný úsek od Čierneho sedla6. Terén nad Čiernym sedlom