Výstupy na Predné Solisko (2.093 m)
Mapa1. Výstup na Predné Solisko ze Štrbského plesa podél lanovky2. Značená cesta na Predné Solisko od chaty Pod Soliskom


1. Ze Štrbského plesa Obtížnost:    Z  
Trasa: Štrbské pleso, liečebný dom Hviezdoslav (1355 m) - Chata pod Soliskom (1840 m) (1:30) - Predné Solisko (1:00) - Chata pod Soliskom (0:30) - rozcestí ve Furkotské dolině (1770 m) (0:15) - rozcestí s Tatranskou magistrálou (1450 m) (1:00) - Štrbské pleso (0:30).

Od rozcestníku u liečebného domu Hviezdoslav na jižním břehu Štrbského plesa jdeme po , která pleso nejprve obchází a odpojuje se od něj až na severním břehu. Zde se začíná cesta zvedat a dostáváme se tak na Soliskový hřeben. Brzy procházíme pod skokanskými můstky a vleky, vedoucími z Areálu snů. Stezka pozvolna stoupá přímo po hřebeni a postupně se noří do pásma kleče. V zimě vede v těchto místech sjezdovka. Asi za jeden a půl hodiny dojdeme na Chatu pod Soliskom, kde se můžeme občerstvit. Na vrchol nám teď zbývá přibližně hodina chůze a 253 výškových metrů.

Od chaty se napojíme na a malými serpentinami stoupáme na vrchol. K cíli naší cesty se dostaneme bez větší námahy. Výhledy z Predného Soliska jsou kvůli jeho výšce a poloze omezené, přesto docela pěkné. Za sebou máme Štrbské pleso jako na dlani, před námi se tyčí masív Štrbského Soliska (2301 m). Po pravé straně se rozprostírá Mlynická dolina s vodopádem Skok. Nad ní se nachází hřeben Bášt s nejvyšším vrcholem Satanem (2421 m), zpoza hřebene vykukuje Vysoká (2547 m) a Končistá (2537 m). Výhled na západ je především do Furkotské doliny, na obzoru se tyčí Kriváň (2494 m).

Sestup z vrcholu je po stejné cestě k Chatě po Soliskom. Zde přejdeme na , vedoucí doprava do Furkotské doliny, a mírným klesáním se za chvíli dostaneme k rozcestí se . Tou sestoupíme až na magistrálu, která nás velmi pohodlnou procházkovou cestou dovede zpět na Štrbské pleso.