Výstupy na Predné Solisko (2093 m)
Mapa
1. Ze Štrbského plesa Obtížnost:    Z  
Trasa: Štrbské pleso, liečebný dom Hviezdoslav (1355 m) - Chata pod Soliskom (1840 m) (1:30) - Predné Solisko (1:00) - Chata pod Soliskom (0:30) - rozcestí ve Furkotské dolině (1770 m) (0:15) - rozcestí s Tatranskou magistrálou (1450 m) (1:00) - Štrbské pleso (0:30).

Od rozcestníku u liečebného domu Hviezdoslav na jižním břehu Štrbského plesa jdeme po , která pleso nejprve obchází a odpojuje se od něj až na severním břehu. Zde se začíná cesta zvedat a dostáváme se tak na Soliskový hřeben. Brzy procházíme pod skokanskými můstky a vleky, vedoucími z Areálu snů. Stezka pozvolna stoupá přímo po hřebeni a postupně se noří do pásma kleče. V zimě vede v těchto místech sjezdovka. Asi za jeden a půl hodiny dojdeme na Chatu pod Soliskom, kde se můžeme občerstvit. Na vrchol nám teď zbývá přibližně hodina chůze a 253 výškových metrů.

Od chaty se napojíme na a malými serpentinami stoupáme na vrchol. K cíli naší cesty se dostaneme bez větší námahy. Výhledy z Predného Soliska jsou kvůli jeho výšce a poloze omezené, přesto docela pěkné. Za sebou máme Štrbské pleso jako na dlani, před námi se tyčí masív Štrbského Soliska (2301 m). Po pravé straně se rozprostírá Mlynická dolina s vodopádem Skok. Nad ní se nachází hřeben Bášt s nejvyšším vrcholem Satanem (2421 m), zpoza hřebene vykukuje Vysoká (2547 m) a Končistá (2537 m). Výhled na západ je především do Furkotské doliny, na obzoru se tyčí Kriváň (2494 m).

Sestup z vrcholu je po stejné cestě k Chatě po Soliskom. Zde přejdeme na , vedoucí doprava do Furkotské doliny, a mírným klesáním se za chvíli dostaneme k rozcestí se . Tou sestoupíme až na magistrálu, která nás velmi pohodlnou procházkovou cestou dovede zpět na Štrbské pleso.
1. Výstup na Predné Solisko ze Štrbského plesa podél lanovky2. Značená cesta na Predné Solisko od chaty Pod Soliskom