Výstupy na Snehový štít (2.465 m)
Mapa1. Výstup na Snehový štít z Kotliny piatich spišských plies2. Terén na nástupním svahu3. Vrchol Snehového štítu z Vyšného Ľadového sedla4. Detail nástupní pasáže do skal5. Nejtěžší místo6. Hřeben z Ľadovej priehyby na Vyšné Ľadové sedlo


1. Z Kotliny piatich spišských plies Obtížnost:    II  

Od Téryho chaty obejdeme zprava Prostredné Spišské pleso. Zprvu kopírujeme vyšlapaný chodník na Baranie rohy. Ve vhodném místě se od něj odpojíme a vydáme se dolinou směrem ke Snehovému štítu. Trasa je shodná s přístupovou cestou k Ľadovému štítu, proto zde najdeme občasné mužiky. Suťoviskem se dostaneme až pod Snehový štít resp. svah sbíhající z Vyšného Ľadového sedla. Jím nahoru. Terén je strmý a většinou travnatý, nicméně schůdný. Ze sedla už následuje skalní pasáž na vrchol a je dobré nazout lezečky (foto 3). Nejprve přelezeme skalku doprava (foto 4) a poté asi 10 m po lávce k nejtěžšímu místu. Jedná se o kratší, avšak exponovaný skalní úsek obtížnosti cca II-III UIAA (foto 5). Potom už se dostaneme žlábkem poměrně snadno na vrchol.

Další možná přístupová trasa do Vyšného Ľadového sedla vede přes hřeben z Ľadovej Priehyby a Zadný Ľadový štít. Ačkoliv to na fotkách od Teryny nevypadá, hřeben je proklatě dlouhý a exponovaný (foto 6), ale i přesto nedosahuje víc než III UIAA a mohl by posloužit jako zajímavá hřebenová túra.

2. Z Čiernej Javorovej doliny Obtížnost:    I  

Zatím neprověřená trasa.