Snehový štít  2.465 m

Snehový štít leží zhruba mezi Ľadovým štítem a Baraními rohy. Je méně známý a málo navštěvovaný. Na sever z něj vybíhá hřeben Snehových veží.

Název štítu pochází od prvovýstupce K. Englische, který ho nazval Štítem visícího sněhu - Hängend Schnee Spitze. Následující generace už jen název zkrátily do zapamatovatelnější podoby.

Pokud bychom chtěli na Snehovom štíte najít alespoň něco mimořádného, pak je to špatná dostupnost. Z Malej Studenej doliny vedou cesty spíše lezeckého charakteru, z opačné strany, z Ľadovej dolinky, je výstup sice snažší (nikoliv však snadný), zato přístup do dolinky samotné je dlouhý a komplikovaný.

Atraktivní cíl nepředstavuje štít ani pro lezce. Několik cest lehčí obtížnosti se najde až na nedalekém Snehovém hrbu.


Prvovýstupy:
16.7.1902 (letní) -  Karol Englisch, Johann Hunsdorfer senior
31.3.1934 (zimní) -  Klara Hensch, László Ziemann
Prominence: ? Key col: Vyšné Ľadové sedlo Parent: Zadný Ľadový štít
GPS: 49°11'55''N   20°11'14''E
polsky: Śnieżny Szczyt německy: Schneespitze maďarsky: Hó-csúcs

Snehový štít má tvar krysy i s hlavičkou a tělíčkem. Je nižší, avšak tvarově výraznější než jeho soused - Zadný Ľadový štít. Nejčastěji jej budeme vídat pravděpodobně od Téryho chaty a poznáme jej podle blízkosti mohutného masivu Ľadových štítů.
1. Snehový štít od Novej Lesnej   JV2. Snehový štít od Prostredného hrotu   J3. Snehový štít z polského Woloszynu   SV4. Snehový štít z Lomnického štítu   JZ5. Snehový štít z kotliny Piatich Spišských plies   JV6. Snehový štít od Skalky   S7. Vrchol Snehového štítu z Vyšného Ľadového sedla   JZ
Spřízněné štíty