Výstupy na Svišťový štít (2.382 m)
Mapa1. Trasa Divou kotlinou2. Výstup po hřebeni od Zbojnické chaty3. Skalní výšvih se obchází zprava4. Trasa hřebenem ze Svišťového sedla5. Pohled z vrcholu na Svišťové sedlo6. Svišťový štít ze Svišťového sedla


Svišťový štít je dalším kandidátem na značený výstup. Trasa přes Divú kotlinu je schůdná a bez nebezpečí.

1. Přes Divú kotlinu Obtížnost:   CH 

Ze Zbojnické chaty se vydáme po směrem na Prielom. Mineme JV hřeben (foto 2) a ještě před strmým stoupáním na Prielom ve vhodném místě opustíme značku a vydáme se po šutroviscích do Divej kotliny. Ze dna kotliny se vydáme doprava a dlouhým suťoviskovým svahem dojdeme až na hřeben. Po hřebeni už je jenom kousek k vrcholu.

2. JV hřebenem Obtížnost:   CH+ 

Ze Zbojnické chaty se vydáme po směrem na Prielom. Pod výrazným JV hřebenem značku opustíme a vydáme se vzhůru (foto 2). Po hřebeni pokračujeme až pod skalnatý výšvih (foto 3), který obcházíme zprava. Za skálou se opět vrátíme na hřeben a po něm už snadno na vrchol.

Trasa je o něco obtížnější než předchozí.

3. SV hřebenem ze Svišťového sedla Obtížnost:   CH+ 

Kličkujíce šutroviskem mezi plesy, dojdeme až pod Svišťové sedlo. Vystoupíme na něj strmými travnato-šutrovými svahy. Ze sedla pokračujeme doleva k SV hřebeni. Zde se opět traverzem doleva dostaneme až do žlabu, spadajícího z vrcholu. Žlabem vystoupíme opět převážně travnato-šutrovitým terénem až na vrchol.


Uvedené trasy se dají zkombinovat, např. výstup 2 a sestup 3.