Výstupy na Veľký Mengusovský štít (2.424 m)
Mapa1. Mengusáky od Satana2. Veľký Mengusovský štít z Kôprovského štítu3. Kvočna4. Lávka za Kvočnou5. Trasa od Hincova sedla6. První skálu obkolesíme po suťoviscích zprava7. Traverzy masivem na trase od Hincova sedla


1. Veľkou Mengusovskou lávkou Obtížnost:    II  

Obkolesíme zprava Veľké Hincovo pleso a po vyšlapaném chodníčku se napojíme na lávku, která protíná masiv Veľkého Mengusáku. Na lávce musíme překonat dvě skalní partie, ale bez orientačních problémů se jí dá postupovat stále výše. Lávka skončí v širším žlabu. Lezeme levou částí žlabu po stupňovitých skalách, až uvidíme Kvočnu. Nachází se na dobře rozlišitelné lávce a sedí na vejci. Vejce můžeme podlézt po čtyřech nebo v expozici obkolesit. Tam, kde za Kvočnou lávka končí, lezeme přímo nahoru, až se dostaneme na hřeben. Zde už zbývá na vrchol asi 40 m snadného lezení. Je dobré si zapamatovat místo výlezu na hřeben, bude se při zpáteční cestě hodit.

2. Od Hincova sedla Obtížnost:    II  

Trasou výstupu na Čubrinu vylezeme až pod Hincovo sedlo. Odtud se vydáme traverzem doprava k Veľkému Mengusáku. Nejprve obkolesíme zprava výraznou skálu (foto 6). a pak pokračujeme v traverzu značeném občasnými mužiky (foto 7). Není dobré se šplhat na hřeben, terén je tu podstatně tužší. Traverzem se postupně dostaneme až k závěru lávky Veľkého Mengusáku a napojíme se na předchozí cestu. Jí na vrchol.