Výstupy na Žabieho koňa (2.291 m)
Mapa1. Přístup ke Koni z Žabiej doliny2. Nepříjemné skalní úseky při výstupu k Žabiemu sedlu3. Nepříjemné skalní úseky při výstupu k Žabiemu sedlu4. Žabie sedlo5. Na Dolném Koňovi6. Exponované lezení na Horním Koňovi7. I z toho se slaňuje do Žabiej doliny


Na Žabieho koňa vedou pouze lezecké cesty od obtížnosti III (jak východní hřeben z Žabieho sedla, tak cesta z Vyšného Žabieho sedla, používaná většinou pro sestup), čili rozhodně nic bez lana a jištění. Lezci mohou nahlédnout na možné výstupy na tatry.nfo.sk.

Turisté se bohužel budou muset spokojit s výstupem na sousední Žabiu vežu.

1. Od Žabích plies východním hřebenem Obtížnost:   III 

U Žabích plies opustíme a pokračujeme dále Žabiou dolinou směrem k Žabiemu koni. Už přístup do Žabieho sedla není jednoduchý. Ještě před koncem doliny nastoupíme do žlabu vpravo a vylezeme jej. Pokračujeme po skalách s úseky místy  II  až nad Žabie sedlo. Úsek by nebylo dobré přelézat za mokra, ale dá se zvládnout v turistické obuvi a bez jištění.

Nad sedlem nás čeká solidní slaňák s dvojitým řetězem a jedno slanění. Žabie sedlo je úzké, velmi exponované a bez jištění. Je proto dobré slaňovat v už připravené lezecké výstroji včetně lezeček. Od sedla pokračujeme přes plotny Dolního Koně držíce se hrany hřebene. Hned za Dolním Koněm je 'štand' ze 3 rezavých nýtků. Následuje hřeben Horního Koně až na vrchol. Trasa je velmi exponovaná a pro horolezce lahůdková. Až na jednu podstatnou vadu - na celém hřebeni není jediný borhák či kruh (2009). Pouze pár rezavých nýtků, které se ale použít dají. Každopádně většinu jištění musí obstarat smyce vámi založené (obhozené kol šutru atd.).

Sestup probíhá opačnou stranou Koně. Několik metrů za vrcholem najdeme slaňák. Dovedou nás k němu žluté puntíky směrem spíše vlevo. Prvním slaněním se dostaneme až k soustavě smyc, ze které zrealizujeme druhé slanění až pod skalní masiv Koně. Dále pokračujeme pod masivem směrem k Žabiemu sedlu stále velmi strmým travnato-šutrovitým terénem, který by byl za mokra velmi nebezpečný. Do doliny nás pak čeká ještě jedno slanění z rezavého a nepříjemného štandu.