Výstupy na Similaun (3.606 m)1. Trasa od chaty Similaun2. Trasa od chaty Similaun3. Výstup od chaty Martin Busch


1. Od chaty Similaun Obtížnost:   F+ 

Od chaty sestoupíme k ledovci po značené cestě. Pokračujeme po ledovci nahoru mezi dvěma skalními hřebeny a vyhýbáme se trhlinám. Přes povlovnější terasu a opět strmější úsek se dostaneme až pod vrcholovou pasáž. Nepokračujeme po strmém ledovci vlevo, ale nalezeme na skalnatý hřeben vpravo. Mezi kameny je zde i tenká cestička. Lezecké úseky zde nejsou, pouze přelézání kamenů. Mačky se nevyplatí sdělávat, protože následuje opět ledovcový hřebínek a poté strmější mixový úsek na vrchol.

Výstup od chaty trvá 2:30 hod., sestup 1:30 hod., převýšení je kolem 600 m. Celý výstup se dá zvládnout na kusovku z údolí z Vernaga, převýšení je pak přes 1.900 m, výstup trvá 6:00 hod., sestup 4:00 hod.

Podrobnější popis z vlastní zkušenosti zde.

2. Od chaty Martin Busch Obtížnost:   F+ 

Od chaty pokračujeme podél potoka údolím na JV. Výrazný hřeben Marzelkamm obejdeme vpravo. Ve vhodném místě od potoka uhneme doleva a pokračujeme ledovcem přímo k Similaunu. Pod vrcholovou pasáží se napojíme na předchozí trasu. Další možné varianty jsou přímo po hřebeni Marzelkamm nebo pokračovat údolím až k chatě Similaun.
Alpy    Ötztalské Alpy    Similaun