Výstupy na Weisskugel (3738 m)
1. Od chaty Schöne Aussicht (Bella Vista) přes sedlo Hintereisjoch Obtížnost:   F+ 

Od chaty se vydáme po vyšlapané cestě na západ ke konečné lanovky Teufelsegg. Od ní na hřeben a jím pokračujeme pěšinou až k ledovci pod sedlem Hintereisjoch. I na ledovci bývá cesta ve většině případů vyšlapaná. Pod sedlem je strmější pasáž. Ze sedla vystoupáme opět strmějším ledovcem na vrcholovou planinu a po ní snadno dojdeme až k vrcholu. Závěrečná pasáž ještě obnáší přelezení menší skalky.
Výstup od chaty trvá 4 hod.

2. Od chaty Weisskugel přes ledovec Langtauferer Obtížnost:   F+ 

Od chaty sestoupíme vyšlapanou pěšinou k ledovci Langtauferer. Pokračujeme vlevo hřebínkem z kamení rezavé barvy a poté už po ledovci táhlým pravotočivým obchvatem. Přes dlouhé sněhové pláně se dostaneme až na sedlo Weisskugeljoch. Z něj pokračujeme ledovcem dále na jih. Nepodlehneme pokušení lézt lámavým skalnatým hřebenem a pokračujeme až k Normálce pod sedlo Hintereisjoch. Odtud už Normálkou na vrchol. Trasa není obtížná a v ledovci nebývají ani trhliny. Je jen poměrně dlouhá a nepříliš logická.
Výstup od chaty trvá 4:30 hod., chodí se i na skialpech.
Komu by se nechtělo obcházet celou horu, může na vrchol vystoupit severním hřebenem.

Podrobnější popis z vlastní zkušenosti zde.

3. Severní hřeben Obtížnost:   PD+ 

Od chaty Weisskugel pokračujeme po ledovci Langtauferer stejně jako u předchozí trasy. Dostaneme se až pod severní hřeben a nastoupíme na něj poměrně schůdným ledovcem. Hřeben se liší podle ročního období, na jaře je ješte hodně vysněžený. Nicméně sklon nepřesahuje 40°. V horních pasážích už se leze po skále, ale ani tady terén není obzvlášť strmý.
Výstup od chaty trvá asi 4:30 hod.

4. Od chaty Oberettes přes ledovec Matscher Obtížnost:   F+ 

Trasa není obtížná, vede většinou po ledovci a může být klidně považována za druhou Normálku. Od chaty pokračujeme na sever vyšlapanou cestou, která se postupně napojí na ledovec. Jím po nekonečných pláních na sedlo Hintereisjoch, kde se napojíme na Normálku.
Výstup od chaty trvá asi 4:30 hod.

5. Od chaty Brandenburger Obtížnost:   PD 

Od chaty na skalní ostruze se vydáme na JZ po ledovcových pláních směrem k Weisskugelu. Poté následuje skalní sestup na ledovec Langtauferer, kde se napojíme na modrou trasu.
Výstup od chaty trvá asi 5 hod.
1. Normálka kolem lanovky Teufelsegg a přes sedlo Hintereisjoch2. Výstup do sedla Hintereisjoch3. Výstup ze sedla na vrcholovou planinu4. Vrcholová pasáž Normálky zahrnuje i trochu skalního lezení5. Trasa od chaty Weisskugel po ledovci Langtauferer6. Severní hřeben7. Horní pasáže na severním hřebeni8. Weisskugel od chaty Brandenburger9. Trasa od chaty Oberettes po ledovci MatscherAlpy    Ötztalské Alpy    Weisskugel