Výstupy na Aiguille de Bionnassay (4052 m)
1. Jižní hřeben Obtížnost:   AD 

Výstup vede přes bivak Durier. Už přístup k němu je slušná túra. Buď z vesničky střediskové Les Contamines-Montjoie v údolí nebo od konečné zubačky Le Nid d'Aigle se dostaneme k bivaku Plan Glacier. Dále přes dvě skalní žebra (občas feratové dráty) a přes ledovec Miage až pod svah, vedoucí na sedlo Col de Miage k bivaku Durier. Trasa kamenitým svahem je značená červenými puntíky a je logicky vedená v linii pilíře.

Od bivaku postupujeme po jižním hřebeni. Kromě firnových úseků se zde nachází i nepříjemné skalní pasáže. Skálu pod vrcholem lezeme nejprve blízko u hrany. Chyty tu sice najdeme a skála není zvětralá a drží, ale není to zadarmo. Expozice je docela velká a některé úseky ne úplně triviální. Orientovat se dá občas podle škrábanců od maček, ale na tento úsek je lepší mačky sdělat. Asi v polovině hranu opustíme a traverzem doprava už lehčím terénem se dostaneme pod strmý vrcholový ledovec. Po něm pak na vrchol.

Trasa obvykle pokračuje krásným hřebenem k Dôme du Gouter. Zde je možno pokračovat na Mont Blanc či sestoupit kolem chat Gouter a Tete Rousse do údolí Chamonix.

Podrobnější popis z vlastní zkušenosti zde.

2. SZ stěna Obtížnost:   D 

Východiskem je chata Tete Rousse. Sestoupíme na ledovec Bionnassay a přes něj vyhýbajíce se trhlinám pod SZ stěnu. Nastoupíme sněhovým jazykem vpravo od mohutného skalního pásu, protínajícího severní stěnu. Jazykem doprava nad skalní výběžek. Nad sebou máme sérakové pole, kterému se vyhneme pravým obchvatem. Nad séraky strmým svahem (max. 60°) doleva k vrcholu.

3. Východní hřeben Obtížnost:   AD 

Tato trasa se využívá ve většině případů jako pokračování Normálky směrem k Mont Blancu. Z vrcholu Aiguille de Bionnassay následuje jeden z nejhezčích alpských sněhových hřebenů. Je velmi ostrý a exponovaný, zdolat se dá buď vzpřímeně nebo i klasickým stylem na koníka. Skalního lezení si zde moc neužijeme.

Sestupujeme potom kolem chat Gouter a Tete Rousse do údolí Chamonix.
1. Výstup kamenitým svahem na hřeben k bivaku Durier je vedený v linii pilíře2. Normálka po jižním hřebeni3. Nepříjemné skalisko pod vrcholem4. Rozkošný hřeben z Aiguille de Bionnassay k Dôme du Gouter5. Klasický styl na koníka6. Trasa SZ stěnou