Výstupy na Écriny
1. Ledovcem Blanc Obtížnost:   PD 

Z chaty Écrins nebo z východnější Glacier Blanc na ledovec a jím dále na JZ do míst, kde se svah stává strmějším. Další postup se liší podle podmínek. Velkou rozsedlinu, připomínající piču, obcházíme zleva či zprava podle trhlin. Ze středu svahu je možné uhnout doprava a vystoupit přímo na Dôme de Neige des Écrins (PD+) nebo snáze doleva a vystoupit až pod vrcholový masiv. Zde se už nabízí možností celá řada. Normálka uhýbá doprava až k sedlu Lory. Odtud lze snadno dojít doprava na Dôme (F, lehká).

Doleva vede hřeben na Barre. Úvodní skalisko buď lezeme přímo ze sedla (na zpáteční cestě je na něm slaňák) nebo obejdeme vlevo. Dále po hřebeni eventuálně ve sněhové linii pod ním na vrchol.

Dalšími variantami je výstup direktem na vrchol (Coolidgeův kuloár, AD), o něco více vlevo je Whymperův kuloár (trasa prvovýstupu, AD) a ještě více vlevo SV hřeben (PD+).

2. Ledovcem du Vallon z JZ Obtížnost:   PD+ 

Z chaty Temple-Écrins nejprve po vyšlapané cestě a pak suťovisky na SV k ledovci Vallon. V linii s nejméně trhlinami většinou pravou částí až pod spádnici ze sedla Lory. Do sedla vede zprava dobře viditelný žlab. Jím na sedlo a poté Normálkou na Dôme či Barre des Écrins.

Další výstupy a varianty:
3. Jižní stěna přes sedlo Col des Avalanches Obtížnost:   AD 

Většinou skalní lezení s trochou mixu. Nástupní bod je chata Temple-Écrins.

4. Jižní pilíř Obtížnost:   TD- 

Ceněná a pěkná klasická cesta. Východisko - chata Temple-Écrins.
1. Normálka ze severu s různými variantami2. Normálka, hřeben na Barre ze sedla Lory (pohled z Dôme de Neige)3. SV hřeben na Barre, Normálka vede z opačné strany4. Trasa z chaty Temple-Écrins5. Detail přístupu k sedlu. Odtud už to tak hrozně nevypadá.