Výstupy na Dom (4545 m)
1. Severní stěnou přes Festijoch Obtížnost:   PD 

Z chaty Domhütte cestou k ledovci Festi. Po něm zónou trhlin až pod sedlo Festijoch. K sedlu vede úsek s lehčím skalním lezením. Ze sedla sestoupit na opačnou stranu na ledovec Hobärg. Nyní na sever směrem k Nadelhornu a dlouhým obchvatem do severní stěny. Jí stále po ledovci na sedélko Gabel (označované i jako kóta 4479) a z něj na vrchol.

Tato výstupová trasa není technicky náročná, ale z chaty na vrchol je nutné překonat 1600 m převýšení. Při následném sestupu až do údolí do Randy se jedná o 3150 m přenížení.

2. SZ hřeben (Festigrat) přes Festijoch Obtížnost:   PD+ 

První část trasy až do sedla Festijoch je shodná s Normálkou. Ze sedla už ale přímo po hřebeni na Gabel a posléze na vrchol. Tato trasa je něco těžší, ale ne zásadně. Navíc zde odpadá zdlouhavý a monotónní obchvat po ledovci.

Podrobnější popis z vlastní zkušenosti zde.

3. Traverz Täschhorn - Dom Obtížnost:   D 

Traverz se leze v obou směrech. Logičtější je varianta Täschhorn - Dom s nástupem z bivaku Mischabeljoch a sestupem k Domhütte. Jedná se o dlouhý a exponovaný hřeben, jeden z nejtěžších ve Walliských Alpách. Nedoporučuje se s čerstvým sněhem, protože srázy jsou skutečně strmé a je záhodno, když mačky drží.
1. Normálka severní stěnou a hřeben Festigrat2. Normálka severní stěnou a hřeben Festigrat3. Hřeben Festigrat4. Traverz Dom - Täschhorn5. Hřeben Dom - Täschhorn, vzadu Täschhorn6. Hřeben Dom - Täschhorn od DomuAlpy    Walliské Alpy    Dom