Výstupy na Grand Combin (4314 m)
1. SZ stěnou (Culoir du Gardien) Obtížnost:   AD- 

Od chaty Panossiere přejdeme ledovec, kolem masivu Combin de Corbassiere doprava a poté až k dortu - sérakové hradbě. Ve středu ji protíná slabé místo, Culoir du Gardien. Tímto 'žlabem' nahoru a podél séraků na vrcholové plato dortu. Jím už poměrně snadno na vrchol. Odtud se dá dojít i na Combin de la Valsorey (30 min.) nebo Combin de la Tsessette (60 min.). Tato cesta je těžší než přes Corridor, ale bezpečnější. Nikoliv však bezpečná, i zde najdeme ledové artefakty, které se mohou urvat.

2. Combin de la Valsorey přes hřeben Meitin Obtížnost:   AD 

Od chaty Valsorey se vydáme převážně skalnatým úbočím ke Combin de la Valsorey. Středem kotle vylezene až k sedlu Meitin. Sedlo mineme a pokračujeme přímo nahoru po skalách. Je nutné přelézt tři prahy a občas to skutečně připomíná cestu po haldě oblázků. Poslední práh je možno vylézt přímo žlabem nebo obejít zprava. Pak už poměrně snadno na vrchol Combin de la Valsorey.

Variantou nebo spíše samostatnou cestou je trasa jižní stěnou přes bivak Biagio Musso. Je o něco lehčí. Až k sedlu Meitin je trasa společná s předchozí cestou. Poté přetraverzujeme k bivaku a od něj přes šutroviska a skály jižní stěny na vrchol Combin de la Valsorey.

3. Přes Corridor Obtížnost:   PD+ 

Tato cesta je nejsnazší, ale zkušení Alpáci se jí spíše vyhýbají. Asi 200 výškových metrů je totiž nutné překonat pod séraky, které mohou kdykoliv spadnout a pohřbít vše pod nimi. Pokud je Corridor nutný, pak je lépe jej projít ráno, když jdou séraky zmrzlé. Riziko se sníží, ale nikdy nebude nulové.

Za Corridorem se vydáme doleva a obejdeme trhliny až k hřebeni s jižní stěnou. Odtud je možné bezbolestně navštívit Combin de la Tsessette nebo doprava přes strmější ledovcový úsek dojít na Aiguille du Croissant a pak na hlavní vrchol.

4. Combin de la Valsorey SZ stěnou Obtížnost:   D 

Pod SZ stěnu Combin de la Valsorey je možno se dostat buď z chaty Panossiere nebo přes sedlo Meitin z chaty Valsorey. Stěna má průměrný sklon 49°, některé úseky i nad 50°. Bývá často ledovatá a potom je dobře se jí vyhnout.
1. Výstupy z chaty Panossiere2. Dort a cestičky na něj3. Detail 'žlabu' Culoir du Gardien4. Výstupové trasy z chaty Valsorey5. Hřeben Meitin - lezení horou oblázků