Výstupy na Lagginhorn (4010 m)
1. ZJZ hřeben Obtížnost:   PD 

Od chaty Weissmies se vydáme po cestě do kotle pod Lagginhorn. Další varianta je vyjít od lanovky Hohsaas, což s sebou obnáší přelezení jedné skalky navíc. Na ZJZ hřeben můžeme nastoupit přímo nebo jednodušeji obejít úvodní partie zprava. Na hřeben nastoupíme až za výrazným skalním žebrem, které nás na něj pohodlně vyvede. Dále už po hřebeni až na vrchol. Hřeben není nijak zvlášť strmý.

2. Jižní hřeben Obtížnost:   AD- 

Od lanovky Hochsaas přes ledovec Hohlaub až k sedlu Lagginjoch. Po skalách na sedlo a z něj už doleva po hřebeni. Jedná se o exponované a velmi pěkné lezení v kvalitní žule.

Sestupujeme většinou po Normálce k chatě Weissmies.

Je možné udělat i traverz Lagginhorn - Weissmies. Ten se ale pro svou délku neleze často a je určen spíš zaníceným sportovcům.

3. Traverz Fletschhorn - Lagginhorn, severní hřeben Obtížnost:   AD 

Východiskem je chata Weissmies. Nejprve obejdeme hřeben Fletschhornu zleva až na ledovec Grüeb. Ze SZ potom vystoupíme na Fletschhorn po firnovém hřebeni. Z vrcholu sestoupíme opět většinou firnovým terénem na sedlo Fletschjoch. Z něj už vede na vrchol Lagginhornu orientačně nenáročný avšak lezecky ne úplně snadný severní hřeben. Sestupujeme po Normálce k chatě Weissmies.
1. Trasy výstupů na Lagginhorn2. Varianty z chaty Weissmies (vlevo) a od lanovky Hohsaas (vpravo)3. ZJZ hřeben4. Jižní hřeben5. Severní hřeben na Lagginhorn