Hřeben Nadelgrat
Hřeben Nadelgrat Obtížnost:   AD 

Hřeben se dá jít oběma směry, 'do kopca' z chaty Bordier nebo 'z kopca' z chaty Mischabel. Popíšeme tuto druhou variantu.

Z chaty Mischabel se vydáme pod Schwarzhorn. Dále po ledovci Hohbalm až pod spádnici ze sedla Windjoch. Firnovým terénem na sedlo a z něj dále doleva po hřebeni na Nadelhorn. Jediný kus skalního lezení je pod vrcholem, ale nijak obtížný a v kvalitní skále.

Z Nadelhornu sestupujeme buď po hřebeni nebo jednodušeji obchvatem doprava, na severní straně svahu. K Stecknadelhornu vede firnový hřeben a poslední úsek je opět lezení v kvalitní skále.

Sestup na sedlo Hohbergjoch probíhá po zubatém hřebeni, který však není extra strmý a vypadá hůř, než ve skutečnosti je. Na Hohberghorn se dostaneme snadno opět po firnovém hřebeni. Sestup do sedla Dürrenjoch je v horních skalnatých partiích mírně delikátní, skála je dost lámavá.

Na Dürrenhorn potom vede skalnatý hřeben.

Sestup z Nadelgratu ovšem není nijak snadný. Vede žlabem ze sedla Dürrenjoch. Tento žlab je dost strmý a pokud sníh taje, hrozí i nebezpečí pádu kamení. Horní polovinu je možno slézat po skalách vlevo, ale ani ty nejsou úplně zadarmo. Jakmile se dostaneme na ledovec Ried, problémy končí a je možno sestoupit k chatě Bordier nebo dojít zpět do chaty Mischabel přes sedlo Windjoch.

Varianty:
Trasu je možno zahájit výstupem na Lenzspitze buď Normálkou po VSV hřebeni nebo severní stěnou a pak pokračovat trevarzem na Nadelhorn.
Na Hohberghorn je možno vystoupit i z ledovce Ried severní prostěradlovou stěnou.
Na Dürrenhorn vede i pěkný severní hřeben Dirrugrat přes sedlo Galenjoch. Východiskem je chata Bordier. Jedná se o skalní lezení obtížnosti  AD- . Část hřebene je možno omastit a vystoupit žlabem až do sedla Selle za předvrchol Chli Dirruhorn.1. Hrubé schéma výstupů na Nadelhorn a Lenzspitze z chaty Mischabel2. Přístup od chaty Bordier k Dürrenhornu3. Východní část Nadelgratu z Ulrichshornu4. Sestup obchvatem z Nadelhornu5. Hřeben ke Stecknadelhornu6. Sestup ze Stecknadelhornu na sedlo Hohbergjoch7. Sněhový hřeben na Hohberghorn8. Sestup z Hohberghornu9. Západní část Nadelgratu10. Na jižním hřebeni Dürrenhornu11. Hřeben na Dürrenhorn ze sedla Dürrenjoch12. Severní hřeben Dirrugrat ze sedla Galenjoch