Výstupy na Pollux (4092 m)
1. JZ hřeben Obtížnost:   PD 

Jako východisko slouží Klein Matterhorn nebo bližší chata Val d'Ayas. Po ledovcích s trhlinami dojdeme až pod začátek JV hřebene. Úvodní část hřebene obejdeme zleva a potom pokračujeme traverzem přes hřeben na jeho pravou část. Zde se jedná o skalní lezení, ale v těžších místech zajištěné fixními lany. Skály nás vyvedou na sněhový hřeben a jím už pohodlně na vrchol.

2. JV hřeben Obtížnost:   PD 

JV hřeben je možná ještě o fous lehčí než JZ. Po ledovci dojdeme na Zwillingsjoch - sedlo mezi Polluxem a Castorem. Odtud doleva na hřeben. Sledujíce jeho linii, která se zhruba uprostřed stáčí do oblouku, na sněhový hřeben a jím na vrchol.

Tento hřeben se používá i při traverzu Castor - Pollux či naopak.

3. Západní stěna Obtížnost:   PD 

Jedná se o čistě ledovcovou túru bez skal. Od začátku JZ hřebene se dostamene doleva pod západní stěnu a po ní cukrkandlem až na vrchol.

4. Ze severu od ledovce Schwärzegletscher Obtížnost:   AD- 

Trasa vede z ledovce Schwärzegletscher proplétáním se v ledovcovém svahu. Na vlastní masiv Polluxu se nastupuje více vlevo. Jedná se také o čistě ledovcovou túru.


Zajímavým tipem na vícedenní túru je traverz masivu Monte Rosa, dále přes Lyskammy, Castor, Pollux a pět Breithornů k lanovce na Klein Matterhornu. Během jedné trasy se tak dá navštívit i 15 čtyřtisícovek (dle oficiálního seznamu).
1. Normálka JZ hřebenem a přibližná trasa západní stěnou2. Vrcholový hřeben Polluxu3. Západní stěna4. JZ a JV hřeben5. Přibližná trasa ze severu