Výstupy na Weissmies (4023 m)
1. SZ stěna Obtížnost:   PD- 

Od chaty Weissmies resp. od horní stanice lanovky Hohsaas se vydáme k ledovci a jím doprava obcházíme skalnatou stěnu. Poté stále prudším ledovcovým svahem kličkujeme mezi trhlinami po většinou vyšlapané cestě až na JZ hřeben. Jím na vrchol. Výstup probíhá prakticky celý po ledovci.

2. JV hřeben Obtížnost:   PD 

Od chaty Almageller snadno vystoupíme po většinou zřetelné cestě na sedlo Zwischenbergen. Úvodní část hřebene obejdeme zprava po šutrovisku až na sněhové pole. Přes něj ke skalám a po nich na hřeben. Zprvu skalnatý hřeben později přechází ve firnový. Tento je velmi pěkný a ostrý. Jím až těsně pod vrchol, kde najdeme i pár skalek. Jimi na nejvyšší bod Weissmiesu.

Sestupujeme většinou po Normálce k chatě Weissmies.

3. Severní hřeben Obtížnost:   AD+ 

Od chaty Weissmies resp. od horní stanice lanovky Hohsaas k ledovci Hohlaub. Přes něj až k sedlu Lagginjoch. Po skalách na sedlo a z něj už doprava po hřebeni. Jedná se o zajímavé kombinované lezení místy v expozici. V horních partiích se hřeben promění ze skalního v klasický weissmiesovský firnový. Celý hřeben je hodně dlouhý.

Sestup vede po Normálce k chatě Weissmies.

Je možné udělat i traverz Weissmies - Lagginhorn. Ten se ale pro svou délku neleze často a je určen spíš zaníceným sportovcům.
1. Normálka od horní stanice lanovky Hohsaas2. Vrcholový úsek Normálky po JZ hřebeni3. JV hřeben ze sedla Zwischenbergen4. Krásná vrcholová partie JV hřebene5. Výstup severním hřebenem6. Na severním hřebeni