Grands Mulets
Grands Mulets se efenktně tyčí na skalním ostrohu uprostřed ledovce Bossons. Dříve přes chatu vedla hlavní výstupová trasa na Mont Blanc a tak si časy největší slávy prožila v 50.-60. letech minulého století. Teď už ovšem hlavní magistrála vede přes hřeben Bosses a tak se davy valí přes Gouter. Grands Mulets bývá ale často využívána při sestupu. A v zimě ji mají v oblibě lyžaři.

Její jméno je odvozeno z místního dialektu. Moé nebo moué totiž znamená šutr trčící z ledovce, což by odpovídalo. První chatka zde stála již v r. 1853 a v r. 1866 byla nahrazena budovou zvanou Pavilon. V r. 1896 byla postavena další chata a ta současná existuje od r. 1960.


Typ: Chata chata
Země: Francie Skupina: Mont Blanc
Vlastník: CAF Lůžka: 68 (16) Otevřeno: konec března - pol. září
Výška: 3051 mnm Prvostavba: 1853 GPS: 45°52'00''N   6°51'40''E
Akční rádius: Web: refugedesgrandsmulets.ffcam.fr
Mont Blanc   PD 
Dôme du Gouter   PD- 

PřístupNejpoužívanější přístupová trasa vede od mezistanice lanovky Plan de l'Aiguille (2310 m). Odtud dojdeme přes ledovce Pélerins a Bossons po vyšlapané cestě až k chatě. Poslední skalní úsek je zabezpečen řetězy.

Další možností je jít přímo z údolí z dědinky Les Bossons. Po žlutě značené trase dojdeme k chatě Chalet Les Pyramides a odtud po neznačené, avšak viditelné stezce nejprve po hřebeni a poté po ledovci Bossons k chatě.