Výstupy na Dent Blanche (4357 m)
1. J hřeben (Wandfluegrat) Obtížnost:   AD 

Od chaty Dent Blanche na východ nejprve po skále (II) a poté po ledovci na hřeben. Dále rozbitým hřebenem (III). Největší věž, nazvanou Grand Gendarme jako vždy, obejdeme zleva. Poté zpět na hřeben a jím na vrchol.

Přístup na sedlo je možný i od chaty Schönbielhütte. Ten je však delší a obtížnější. Začíná chůzí po ledovci a pod sedlem Wandflue přechází v přelézání systému polic a žlabů.

2. Z hřeben (Ferpecle) Obtížnost:   D 

Od chaty Dent Blanche sestoupíme na sever na ledovec. Přelezeme skalní práh a povětšinou po ledovci se dostaneme až pod stěnu Dent Blanche. Netraverzujeme až k začátku hřebene, ale v místě, kde se ledovec zakusuje do skály mírným obloukem, nastoupíme do stěny. Nepříliš orientačně snadným terénem dolezeme až na hřeben Ferpecle. Zde už pěkným lezením se střídavým obcházením věžiček vlevo či vpravo na vrchol (III-IV).

3. V hřeben (Viereselgrat) Obtížnost:   D 

Tento výstup má dvě varianty, které se spojují až v polovině hřebene. Obě jsou obtížné a dlouhé. Buď se vydáme po ledovci od chaty Schönbielhütte až pod sedlo Zinal. Po skalách na sedlo a poté doleva na hřeben. Kolem výrazné věže (překvapivě Gendarme) ke spojnici obou cest. Dále už orientačně celkem jasným lezením po hřebeni na vrchol.

Druhou možností je vyjít z chaty Mountet. Delším pochodem po ledovci se dostaneme až pod SV rameno hřebene. Rameno obejdeme zleva a nastoupíme na skály až ve vhodném místě, které nás poměrně snado pustí na hřeben. Pak už skalním lezením po hřebeni ke spojnici obou ramen.

4. S hřeben (Nordgrat) Obtížnost:   TD+ 

Největší mazec ze všech hřebenů. Východiskem je bivak Col de la Dent Blanche, určený přímo pro S hřeben. Od něj přímo po hřebeni až pod místa, kde skála přechází v utěšenou kolmici. Odtud delším traverzem doprava až do místa, kde kolmice končí. Po její hraně zpět na hřeben a jím na vrchol.
1. Normálka Wandfluegrat a hřeben Ferpecle2. Hřeben Wandfluegrat ze sedla Wandflue3. Hřeben 4 oslů a jeho dvě varianty.4. Přístupové trasy od chaty Schönbielhütte5. Obtížný severní hřeben