Výstupy na Dufourspitze (4634 m)
1. Západní hřeben Obtížnost:   AD- 

Z chaty Monte Rosa západně přes ohromné ledovcové plató směrem k západnímu vrcholovému hřebeni. Cestou mineme několik trhlin. Po ledovci až do sedla Sattel a odtud doleva přes dva firnové úseky k vrcholové skále. Poměrně bezpečným lezením po pevné skále k vrcholu.

2. Ze sedla Silbersattel Obtížnost:   AD 

Podobně jako předchozí cesta až pod úsek pod sedlem Sattel. Odtud doleva ledovcem s trhlinami do sedla Silbersattel. Zhruba ve spádnici vrcholu Ostgipfel začíná dobře identifikovatelný žlab, jímž vede nejsnazší cesta na hřeben. Po hřebeni k vrcholu.

3. JV hřeben Obtížnost:   AD- 

Z chaty Margherita po ledovci na Zumsteinspitze. Dále přes sedlo Grenzsattel na vrcholový skalní masiv Dufourspitze. Zde pokračujeme mírně vlevo od hřebene (nejtěžší místo III). V horní polovině přetraverzujeme na hřebínek, spadající z vrcholu Grenzgipfel. Opět mírně vlevo od hřebínku se dostaneme na Grenzgipfel. A po hřebeni přes Ostgipfel na hlavní vrchol.

Další výstupy a varianty:
4. Východní stěna Marinelliho kuloárem Obtížnost:   D 

Výstup nejvyšší alpskou stěnou s nejtěžšími úseky za IV.

5. Traverz Monte Rosy aneb 9 za 2 Obtížnost:   AD- 

Popis zde.
1. Trasa západním hřebenem od chaty Monte Rosa2. Vrcholový západní hřeben3. Trasa ze severu přes sedlo Silbersattel (pohled z Nordendu)4. Žlab ze sedla Silbersattel na hřeben5. Trasa z JV od chaty Margherita6. Závěrečný úsek ze sedla Grenzsattel