Tupá  2.284 m

Tupá je oblý vrcholek poblíž Končisté. Je turisticky nepřístupná, čertví proč. Avšak lehce dostupná a poměrně často navštěvovaná, protože se nachází blízko frekventované tatranské magistrály. Na svou výšku vyniká pěkným výhledem.

Do Zlomiskovej doliny spadá Tupá strmou skalní stěnou. Jako by se půlka kopce urvala a spadla dolů (foto 6). Stěna je široká 1000 m a vysoká 500 m v nejvyšším místě. Je prošpikovaná skalními žebry a žlaby. Skrz ně vede asi dvacítka lezeckých cest s převážně nižšími obtížnostmi. Dobrá dostupnost a charakter stěny ji činí velmi populární pro zimní mixové lezení.


Prvovýstupy:
19.8.1895 (letní) -  Ferenc Dénes s přáteli, ale je vysoce pravděpodobné, že na vrcholu stanulo už vícero lidí před tímto datem.
14.2.1906 (zimní) -  Alfred Martin
Prominence: 117 m Key col: Lúčne sedlo Parent: Končistá
Izolace: 1,0 km Parent: Končistá
GPS: 49°09'10''N   20°06'06''E
polsky: Tępa německy: Tupa maďarsky: Tupa

Tupá dokonale naplňuje svůj název, něco tak tupého aby pohledal. Je dobře vidět z populární značené Ostrvy, na panoramatech ji obvykle identifikujeme pomocí vedlejší Končisté.
1. Tupá z Ostrvy   Z2. Tupá od Koziej Stráže   S3. Tupá ze svahů Vysokej   S4. Tupá od dědinky Batizovce   JV5. Tupá od Popradského plesa   Z6. Tupá z Dračieho štítu   S7. Klin a Tupá z Končistej   V8. Tupá z Klinu   J
Spřízněné štíty