Ucháč  1.010 m
Masiv: Keprnický Povrch: 5,8 km2 Ø sklon: 11°
Prominence: 244 m Key col: Přemyslovské sedlo Parent: Černá stráň
Izolace: 3,0 km Parent: Černá stráň Povodí: Dunaj
GPS: 50°5'34''N   17°2'53''E

Ucháč je málo známý a opomíjený kopec, ale přesto něčím vyniká - je nejzápadnější tisícovkou v Jeseníkách a má 4. nejvyšší Prominenci ze všech vrcholů (po Pradědu, Keprníku a Medvědím vrchu), takže svému okolí hodně dominuje. Má dva vrcholy o přesně stejné výšce ležící asi 200 m od sebe.

Svahy jsou poměrně mírné se sklonem od 8° na SV po 15° na JV. Ačkoliv je Ucháč neprodyšně obklíčený , a značkami, vrchol turisticky přístupný není. Dá se na něj ale poměrně snadno dostat po vlastní ose lesem. Žádný velký výhled ale odtud není díky zalesnění. Najdeme zde jenom geodetický bod s tyčí.

Výhledy si užijeme až na Třech kamenech, skalním útvaru ležícím severně od Ucháče na značené trase. Je to hodně navštěvované místo, občas tu zahlédneme i nějakého lezce.

Asi 850 m na JV od vrcholu Ucháče poblíž značky najdeme pás skal zvaný Bukovická skalka. Je dlouhá asi 70 m s výškou do 15 m. Kromě toho jsou hlavně na jižních a JV svazích roztroušeny skupiny balvanů.

Německý název hory je Ohren Berg, což zhruba odpovídá češtině.Mapy.cz1. Ucháč od Mravenečníku2. Ucháč ze sjezdovek nad Kouty3. Ucháč z východu od Výrovky4. Ucháč ze svahů Černé stráně5. Ucháč od Pekařova6. Ucháč od Velkých Losin7. Ucháč ze svahů Černé stráně8. Ucháč z Jelení skalky9. Skály na Třech kamenech10. Bukovická skalka
Spřízněné vrcholy