Zlobivá  2.425 m

Zlobivá je o něco nižší sestřičkou Ganku. Tyčí se nad Ľadovým plesem a její stěny spadají do Zlomiskovej a Kačacej doliny. Masiv tvoří 3 vrcholy - Zlobivá, Wachterova veža a Zlobná kopa.

Název hory nepochází od slovesa zlobit, jak by se na první pohled mohlo zdát. Zlobivá je na straně Kačacej doliny charakteristická výraznými žlaby. A žlab se goralsky (původní tatranští obyvatelé, horalové) řekne 'žlob'. Tudíž hora nezlobí, má jen žlaby. Škoda, název svádí k malebnější historii. Německý a maďarský název je na počest prvovýstupkyně Marty Lavalleé-Jordánové. Zajímavá debata o jménu štítu proběhla na Slovensku v 50. letech minulého století. Zlobivá byla označena za bohemismus a měla být přejmenována správně slovensky na Hnevlivú. Naštěstí alespoň v tomto případě zdravý rozum zvítězil a hoře byl ponechán původní a zažitý název.

Převýšení z vrcholu k Rumanovu plesu je 300 m, ale ke Kačaciemu až 850 m. Tato SV stěna je také velkou lezeckou výzvou, vedou v ní cesty vyšší obtížnosti.


Prvovýstupy:
29.7.1899 (letní) -  Karol Jordán, Marta Lavalleé. Avšak na vrcholu našli navšívenku s křestním jménem 'Károly', což jim na prvenství malinko ubírá.
9.4.1909 (zimní) -  Zygmunt Klemensiewicz, Jerzy Maślanka
Prominence: 50 m Key col: Vyšná Zlobná štrbina Parent: Rumanov štít
GPS: 49°10'13''N   20°06'28''E
polsky: Żłobisty Szczyt německy: Martaspitze maďarsky: Márta-csúcs

Zlobivá je přesně podle svého názvu zašpičatělý a vypečený vrchol. Tvarem připomíná hmyzí kusadla. Nepatří mezi hlavní orientační body v Tatrách, avšak kusadla jsou z některých pohledů jasně patrná a dobře pomohou identifikovat Gankův hřeben.
1. Zlobivá ze Zlomiskové doliny   JZ2. Zlobivá od Litvorového plesa   SV3. Zlobivá od Popradského Ľadového štítu   JV4. Zlobivá z Vysokej   Z5. Zlobivá z Bielovodskej doliny   S6. Zlobivá z Rysů   SZ7. Zlobivá z Rumanova štítu, v pozadí Končistá   S
Spřízněné štíty