Durier
Bivak leží na sedle Col de Miage na jižním hřebeni Aiguille de Bionnassay. Slouží jako základna pro výstup tamtéž s možným pokračováním na Mont Blanc. Otevřený je celoročně, v období od poloviny června do poloviny září i se správcem. Je zde plyn, matrace a přikrývky, voda a kamna ale nikoliv.

Bivak má jméno po Charlesi Henrim Durierovi, historiku a zeměpisci, který se zasloužil i o rozvoj horolezectví.


Typ: Bivak bivak
Země: Francie Skupina: Mont Blanc
Vlastník: CAF Lůžka: 23 (23) Otevřeno: celoročně
Výška: 3369 mnm Prvostavba: ? GPS: 45°49'29''N   6°48'40''E
Akční rádius: Web: refugedurier.ffcam.fr
Aiguille de Bionnassay   AD 
Mont Blanc   PD 
Dôme du Gouter   PD- 

Přístup
Z vesničky střediskové Les Contamines-Montjoie (1200 m) se vydáme po značené cestě k horské osadě de Miage (1560 m). Odtud už neznačeně, ale po slušné cestě k bivaku Plan Glacier (2730 m). Dále přes ledovec de Miage ke svahu, vedoucímu na sedlo Col de Miage. Šutrovitým terénem až na sedlo, kde je zároveň i bivak Durier. Ve svahu padají kameny, proto je dobré ho přelézt víceméně v linii jednoho ze skalních žeber. Slušná celodenní túra.

Další možné přístupy jsou od konečné zubačky Nid d'Aigle (pod chatou Tete Rousse) nebo od lanovky Bellevue. Taktéž je možné k bivaku vystoupit z italské strany z údolí Val Veny. Přejdeme celý ledovec del Miage (nezaměňovat s francouzským de Miage) a strmým svahem vystoupáme na sedlo.

Každá z těchto tras je dlouhá.