Kozí štít  2.111 m

Kozí štít se nachází v blízkosti dalšího zvířecího kolegy, Jahňacieho štítu. V minulosti se dokonce nazýval Malý Jahňací štít. Jeho název pochází nikoliv od koz, ale od kamzic.

Prvovýstup vykonal evengelický kazatel Samuel Weber v r. 1895. Jeho trasa vedla ze severu od Žltého plesa a absolvoval ji sám bez horského vůdce, což v té době bylo hodně neobvyklé. Je ale pravděpodobné, že už před ním vrchol znali lovci a pytláci.

Jižní stěna bývá častým terčem horolezců, dlících na blízké chatě Pri Zelenom plese (Brnčálce). Turisticky štít přístupný není.


Prvovýstupy:
4.9.1895 (letní) -  Samuel Weber
6.3.1906 (zimní) -  Günter Oskar Dyhrenfurth, Alfred Martin
Prominence: ? Key col: Západná Kozia štrbina Parent: Jahňací štít
GPS: 49°13'00''N   20°12'56''E
polsky: Kozia Turnia německy: Gemsenspitze maďarsky: Zerge-csúcs

Kozí štít je v tatranském kontextu poměrně nízký a tudíž na většině panoramat zakrytý vyššími vrcholy. Přesto jej naleznete na spoustě fotografií, neboť má výhodnou polohu v blízkosti turistických cílů - chaty Pri Zelenom plese a Jahňacieho štítu.
1. Kozí štít ze na Jahňací štít   JZ2. Kozí štít od Veľkého Bieleho plesa   SV3. Kozí štít od Tatranskej Kotliny   V4. Kozí štít z Jahňacieho štítu   SZ5. Kozí štít z Kozieho hrebeňa   V6. Kozí štít z Jastrabího sedla   JZ7. Kozí štít od chaty Pri Zelenom plese   JV
Spřízněné štíty