Východná Slavkovská veža  2.354 m

3 Slavkovské veže leží na hřebeni vedoucím ze Slavkovského štítu k Bradavici. Jsou turisticky nepřístupné a nepříliš známé. Shlížejí do Slavkovské doliny, ve které je rezervace.

Východná Slavkovská veža je z trojčat sice nejnižší, avšak nejvýraznější. Další informace o Slavkovských věžích jsou k nalezení u Vareškového hrebeňa.


Prvovýstupy:
7.8.1902 (letní) -  Karol Englisch, Johann Hunsdorfer st.
8.3.1914 (zimní) -  Gyula Hefty, Pavol Čižák, Johann Franz junior, Johann Hunsdorfer senior, Paul Kirner, Ján Počúvaj, Paul Schmied, Johann Strompf junior
Prominence: ? Key col: Tmavá lávka Parent: Prostredná Slavkovská veža
GPS: 49°10'12''N   20°09'59''E
polsky: Skrajną Nowoleśną Turnią německy: Östlicher Schlagendorfer Turm
maďarsky: Keleti Szalóki torony

Slavkovské veže bychom na většině tatranských panoramat hledali marně. Jednak nemají tvar z nejvýraznějších a druhak bývají zakryté většími sousedy.

Východná Slavkovská veža má pyramidovitý tvar a ze všech tří věží působí nejmohutnějším dojmem.

1. Východná Slavkovská veža od Opálovej veže   Z2. Východná Slavkovská veža od dedinky Batizovce   J3. Východná Slavkovská veža do Rohatej veže   Z4. Východná Slavkovská veža z magistrály na Hrebienok   J5. Východná Slavkovská veža ze Streleckej kotliny   SV6. Východná Slavkovská veža z Vareškového hrebeňa   JV7. Východná Slavkovská veža od Prostrednej Slavkovskej veže   Z
Spřízněné štíty