Východná Vidlová veža  2.490 m

Východná Vidlová veža je součástí Vidlového hřebene, který spojuje Kežmarský štít s Lomnickým. Přechod tohoto hřebene je velmi působivý, avšak pro lezce. Kromě hřebenovky vedou na vrchol ještě asi 3 lezecké cesty ze Skalnatej doliny. Pro turisty je Východná Vidlová veža jedním z nejhůře přístupných vrcholů v Tatrách. A také jedním z nejnenápadnějších.

Prvovýstupy:
1.8.1906 (letní) -  Zygmunt Klemensiewicz, Roman Kordys
20.4.1935 (zimní) -  Gerhard Haffner, Alfred Schmidt, Matthias Nitsch
Prominence: ? Key col: Lieviková štrbina Parent: Veľká Vidlová veža
GPS: 49°11'50''N   20°13'01''E
polsky: Wschodni Szczyt Wideł německy: Östliche Gabelspitze maďarsky: Keleti Villacsúcs

S přimhouřením všech očí má Vidlový hřeben skutečně tvar trojramenných vidlí. Východná Vidlová veža je jeho pravým ostnem (při pohledu od Skalnatého plesa). Ze všech Vidlových veží je nejméně výrazná a má tvar menšího skalního budliku.

Na panoramatech je Vidlový hřeben často zakrytý Lomnickým či Kežmarským štítem. Nejčastěji a v plné kráse jej uvidíme od Skalnatého plesa či z Lomnického štítu.

1. Vidlový hrebeň od Skalnatého plesa   JV2. Vidlový hrebeň z Lomnického štítu   JZ3. Vidlový hrebeň z Čierneho štítu   Z4. Detail Vidlového hrebeňa od Skalnatého plesa   JV5. Východná Vidlová veža od Kežmarského štítu   V6. Východná Vidlová veža od Kežmarského štítu   V
Spřízněné štíty